Amerika’da Türk Bayrakları ile Yapılan Müthiş Dans

Amerika’nın başkenti Washington’da yer alan ünlü Lincoln Anıtı önünde içlerinde Türk Vatandaşlarımızın da bulunduğu Amerikalı dansçılar, “barış” ve “gelecek 100 yıl” için dans edip, dev Türk bayrağı açtı. Amerika’da, binlerce Türk ve Müslüman vatandaşlar, Ermenilerin yapmış olduğu karalama çalışmalarına karşılık olarak Beyaz Saray’ın önünden Türk Büyükelçiliği’ne yürürken, Turkic Platform da başkentin en gözde yerlerinden biri olan Lincoln Anıtı önünde, Türkiye ve Ermenistan arasındaki işbirliğinin geliştirilmesini teşvik ve farkındalığı artırmak için bir etkinlik düzenledi. Uluslararası basın tarafından da yoğun ilgi  gören etkinlikte, içlerinde Türk vatandaşlarımızında bulunduğu 100 dansçı, üzerlerinde “Barış” ve ‘”Gelecek 100 yıl için” yazılı tişörtlerle, müzik eşliğinde yaklaşık yarım saat boyunca dans gösterisi yaptı.

“İşte o muhteşem dans gösterileri ve barış mesajları”

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

3 thoughts on “Amerika’da Türk Bayrakları ile Yapılan Müthiş Dans

  • 25 Şubat 2016 at 14:09
    Permalink

    güzel bir etkinlik olmuş ayrıca amerika semalarında bayrağımızın dalgalanmasıda gururlandırıcı, amerikalılarında oldukca ilgisini çekmiş..

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir