Boom Beach Savaş Taktiği

Google Play mağazalarında en çok indirilen oyunlar arasında gördüğümüz ve Clash Of Clans ile birlikte dikkatleri üzerine en çok çeken oyunlardan bir tanesi olan Boom Beach, grafikler ve görsellik bakımından bir adım daha ileride ve alternatifler sayesinde daha fazla tercih ediliyor. Boom Beach gibi etkileyici bir strateji-savaş oyununda savunma kadar savaş taktikleri de büyük önem taşıyor ve dilerseniz savaşçılar ile birlikte bu taktiklere de hep birlikte göz atalım.

Keskin Nişancı Kuleleri: Genellikle Karargah binası etrafında ya da ormanlık alan gizlenmiş bir şekilde konuşlanan keskin nişancı kuleleri, size en ağır hasarı verebilecek kulelerden bir tanesidir ve güçlü bir saldırı için ilk etapta bu kuleleri hedef almanız gerekiyor. İkinci bir taktik ise ağır silahlı savaşçılarınız ile bu kulelere hiçbir şekilde dokunmadan etrafındaki binaları hedef almanızdır. Ağır silahlı savaşçılarınız, staminası daha yüksek savaşçılardır ve en azından bir süre sizi ayakta tutabilecek güce sahipler. Binaları yıktıktan sonra gönül rahatlığı ile kulelere göz dikebilir ve elinizde kalan askerlerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

İşaret Fişekleri ve Şok Bombası: Saldırı anında sizi kısa bir süre de olsa koruyacak ve ayakta tutacak olan silahlardır. Keskin nişancı kulelerini yıpratmak için zamana ihtiyacınız var ve şok bombasını kullanarak zaman kazanabiliyorsunuz ve en azından askerlerinizin çok fazla yıpranmasına da engel oluyorsunuz. İşaret fişekleri ile kulelere zarar verebilir ve ağır silahlara sahip askerleriniz ile kuleleri yıkabilirsiniz.

Ağır Silahlar: Oyunda en çok tercih edeceğiniz karakterler, ağır silahlı karakterler olacaktır çünkü az önce de belirttiğimiz gibi staminaları daha yüksektir ve bu askerleri önden göndererek arkadaki askerlerinize de zaman kazandırabilir ve bu aşamada nasıl bir saldırı gerçekleştireceğinizi de planlayabilirsiniz.

Alican Tut

New York Üniversitesi'nde sinema eğitimi almak için New York'a gitmeyi planlamıştı ama başvurusu hiç kabul edilmedi. Yeni macera arayışında dünyayı gezmekten zevk alır. Hevesli bir sinema izleyicisidir ve İlkokulda matematik hocasına aşık olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir