Boom Beach Savunma Taktiği

Savunma mı saldırı mı? soruları çok fazla merak ediliyor ancak oyun içerisinde bu tür bir tercih yapma lüksünüz yok! Sizden güçlü olanlar sizi hedef alacak ve sizin daha güçlü olduklarınızı da sizler hedef alacaksınız. Boom Beach savunma taktiklerini detaylı bir şekilde inceledik ve farklı birimler için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sizinle de paylaşıyoruz.

Ganimet Savunması: Ganimetleriniz yani kasalarınız koruma altında olsun ve oyun içinde daha fazla ganimet toplayayım diyorsanız eğer kasalarınızın etrafını okçu kuleleri ve ağır silahlı birlikler ile koruma altına almanız gerekiyor ancak bu aşamada Karargah binasının savunması zayıf kalacak ve puan kaybınız daha kolay hale gelecektir. Oyun severlerin iki tür taktiği var ve bunlardan bir tanesi ganimet savunmasıdır. İlk etapta neyi korumak istediğinize karar verin ve eğer amacınız elinizdeki ganimeti düşmana kaptırmamak ise az önce de belirttiğimiz gibi burada kasalarınız daha öncelikli olmak zorunda ve kasalar etrafına yerleştireceğiniz savunma birlikleri ile birlikte düşmana daha az ganimet sağlamış olursunuz.

Karargah Savunması: Bu savunma planında genellikle ganimet gözden çıkarılmıştır çünkü hem karargahı, hem de ganimetlerinizi savunma gibi bir lüksünüz yok! Karargah etrafına yerleştireceğiniz birimler ve mayınlar ile birlikte düşman girişini ve karargah harekatını engellemiş, en azından geciktirmiş olursunuz. Bu aşamada ganimet etrafına da en azından okçu kuleleri yerleşimi yaparak çok faza mal kaybını da engelleyebilirsiniz.

En iyi savunma her zaman saldırıdır ancak muhakkak ki oyunda sizlerden daha üst seviyede isimler de olacak ve köyünüzü yerle bir edecektir. Kendi savaş ve savunma taktiklerinizi geliştirmek daha doğru olacaktır ve oyunda hedefleriniz doğrultusunda karar vermeniz de yine sizlerin lehine olacaktır diye düşünüyorum. Ganimet mi? Karargah mı? Seçim sizin

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir