Crytek Zorlukları Aşıyor Gibi

Crytek’ten yaşadıkları zorlukları hafifletecek yeni bir anlaşma

Son dönemlerde büyük ekonomik sıkıntılar içerisine giren Crytek oyun firmasının, neredeyse iflas sınırınageldiği konuşulmaktaydı. 3 Türk kardeşin birlikte kurduğu Crytek şirketi, Crysis ve Ryse gibi oyunların muhteşem grafikleriyle, oyun sektörüne öncülük eden, önemli firmalardan biri haline gelmişti. Son dönemlerde girdiği ekonomik krizleri gidermeye çalışan şirket, sorunlarını yakında çözecekmiş gibi görünüyor.

Türk kardeşlerin Develop Online’a yaptığı açıklamada, “Çok önemli bir lisans anlaşması yaptık, Şimdiye kadar yaptıklarımızın en büyüğü bu oldu. Başka detay veremiyorum ama yakında bu anlaşmayı ve detaylarını tüm herkese duyuracağız,” dedi. Bu anlaşmanın sonucunda yeni bir oyun mu duyurulacak, yoksa tamamen farklı bir alana mı kayılacak bilinmese de, Crytek’in zorlukların üstesinden geldiği duymak bizleri sevindirdi.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir