God of War 3 Remastered Oyun İncelemesi

Yeni nesil oyun konsolları ile yükselişe geçen HD oyunlar, neredeyse tüm serilerinin ardından yenilenerek piyasaya sürülüyor. HD oyun piyasasında PlayStation 3 varyasyonu olarak yerini alan God of War 3: Remastered, Türkçe altyazı desteği ile sunulan, 1080p ve 60 FPS desteği olan bir oyun.

Herhangi bir oyun için HD, Remastered gibi isimlerin olması beklentileri yüksek tutsa da God of War 3’ün Remastered serisi için aynı şeyi söyleyemiyoruz. Önceki versiyonuna göre ufak tefek birkaç yenilik dışında grafiklerde ve çözünürlükte pek bir değişme görünmüyor. Remastered versiyon oyunlar arasında yerini alan The Last of US’ın grafikleri oldukça iyiydi. Bu tip oyunların beklentileri karşılaması, oyuncuları yeni oyun arayışlarına itmek için bahane olsa da God of War 3’te bu olumlu tabloyla karşılaşamıyoruz.

God of War 3 Remastered original

Son günlerde oyun piyasasında God of War 4’ün açıklanacağı söylentilerinin artması, God of War 3: Remastered için heyecanlandırmıştı. Tanıtım videosu yayınlanan Remastered versiyonu, bizlere beklentilerin yüksek olmaması gerektiğini gösterdi. Yine de PlayStation 3 oyuncuları için denemeye değer, grafik ve çözünürlükleri eski versiyonuna göre biraz daha geliştirilmiş. Hayal kırıklığı diye nitelendirebileceğimiz 60 FPS özelliği, oyunun başlarında daha düşük değerde olduğunu gösteriyor. Bu başlangıç için çok büyük bir problem teşkil etmese de ilerleyen bölümlerde göze batıyor. Umudumuz bir sonraki güncelleme ile bu sorunun ortadan kaldırılması yönünde. Fakat Sony ve Santa Monica güncellemeye ilişkin bir açıklama yapmış değil.

Oyunun yapımcısı Santa Monica, God of War 3 Remastered oyunu ile anlaşıldığı üzere başka bir oyun üzerinde çalışmıyor. Yalnızca stüdyolara destek sunarak hazırlıklarına devam ediyor görüntüsünde. God of War 3: Remastered’ın önemli eksiklerinden olan multiplayer seçeneğinin olmaması da olumsuz gördüğümüz yanlarından birisi. Oyunun önceki serisindeki son bölümü olan titan Gaia’nın kolunu kestikten sonra nereye gittiğini bilmememiz, akıllarda soru işaretlerine neden oldu. Bu versiyon ile hikayeye yeni bir kurgu eklenebilirdi.

[wp-review]

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

One thought on “God of War 3 Remastered Oyun İncelemesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir