Hellraid’in Yapımı Ertelendi

Dead Island oyunu ile yakından tanıdığımuz Polonyalı oyun geliştiricisi Techland, Dying Light dışında Hellraid adını koyduğu başka bir oyun çıkaracağını bizlere duyurmuştu. Ocak ayında çıkan Dying Light oyunu oldukça başarılı bir çıkış gerçekleştirmiş ve bir çok oyun sever tarafından tutulmuştu ve Firma bu oyununda beklediği tepkileri alabildi. Fakat Techland’ın hazırladığı diğer oyununa dair kötü bir haber duyuruldu. Karanlık dünyası ile dikkatlerin odağı olmayı başaran Hellraid, birinci kişi bakış açısıyla oynadığımız bir hack-and-slash oyunu olacak. Fantastik bir evrende yaşanılacak maceralarla dolu olan oyun için Dead Island ve Call of Juarez karşımı demek pek yanlış olmaz herhalde. Kompleks bir savaş sistemi ve barındırdığı farklı özelliklerle gayet eğlenceli gözüken oyuna dair kötü bir haber duyuruldu.

İlk açıklandığında 2015 yılında piyasaya sürüleceği söylenen oyunun ertelendiği duyuruldu. Dying Light’ı büyütmek ve geliştirmek için çabaladıklarını söyleyen Techland uzmanları, bu sebepten dolayı Hellraid’in geliştirme sürecini şimdilik ertelediklerini belirttiler.

Fakat bu bir iptal edildi duyurusu değil. Planlar çerçevesinde geliştirilmeye devam edilecek oyunun 2016 içerisinde oyuncularla buluşması bekleniliyor.

 

Özgür Can Kütük

Rio de janeiro şehrinde doğdu. Babası, ünlü ve nüfuzlu bir iş adamı. Kulüplere gidip iyi vakit geçirmekten hoşlanır. Oyun dünyasında devleşeceği günleri hayal etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir