League of Legends’ın Yeni Ceza Sistemi Adalet Getirecek

League of Legends oyununda artık kullanıcıların yazışmaları denetlenecek ve uygunsuz mesajlasmalar (küfür, hakaret v.b) gibi durumlarda, oyuncuların banlanma yada ceza alma durumları yaşaması muhtemel olacak. Oyun her geçen gün popülerliliğini arttırdıkça bir o kadar çok sorunlu oyuncu sayısı artmakta ve Bunun önüne geçmek için de Riot Games ciddi anlamda çaba sarf etmeye başladı. Uygulanacak yeni sistem, sorun çıkaran oyuncuların oyun içi yazışmalarından dolayı şikayet edilmelerinin ardından hemen devreye giriyor. Şikayet edilen kişinin oyun içinde şikayet edildiği durumu kanıtlayan bir mesaj veya yazışma tespit edilirse, rapor edilen oyuncu otomatik bir mesaj alarak sistem tarafından uyarılıyor. Bunun dışında oyunu oynayan oyuncuların mail adresine de oyun içindeki yazışmalarının bir kopyası gönderilerek resmen kanıt olarak gösteriliyor. Böylece savunma yapan oyuncu hesabımdan “kuzenim yazmış” v.s gibi bahanelerle işin içinden sıyrılamıyor. Sistem, oyuncunun davranışlarına ve yazışmalarının şiddetine göre cezayı ayarlıyor. 2 haftalık uzaklaştırmadan tutunda tamamen oyundan banlanmaya kadar giden çeşitli cezalar mevcut. Tabii bunlar şimdilik uç nokta, ilk başta bu davranışlar için oyuncuya uyarılar yapılıyor. Eğer oyuncu uyarılara kulak asmazsa bunun sonu banlanmaya kadar gidiyor.

league of legends

League of Legends oyunun geliştiricisi Riot Games yeni sistemi bugünden itibaren Kuzey Amerika sunucusunda deneyeceklerini ve ilk birkaç bin oyunda nasıl sonuçlar doğuracaklarını görmek istediklerini açıkladı. Yani şimdilik bu sistem test aşamasında diyebiliriz. Eğer her şey istenildiği gibi giderse, sistem daha çok bekletilmeden dünyaya yayılacak.

Yakın zamanda bu sisteminin Türkiye sunucularına da geleceği düşünülmekte. Kısacası dikkatli olun, oyununuzu oynayıp eğlenmeye bakın. Diğer türlü başka oyunculara gösterdiğiniz her olumsuz davranış size bir kanıt olarak gösterilebilir!

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir