Overwatch Karakter Rehberi: D.VA

D.va karakteri rakiplerine karşı yakın mesafeden etki edebilecek bir tank herosudur. Yeteneklerinden biri olan Self-Destruct ile çevresinde bulunan kişileri büyük hasarlar verebilir. Özellikle takım olarak gezen rakipleri öldürmek için kullanılan bir yetenektir. D.va yeteneği sayesinde çağırdığı robotundan dışarı çıkabilir ve onu Self-Destruct yeteneği ile patlatarak rakipleri öldürebilir. Kullanmış olduğu robotu normal halde de çok güçlüdür. Fusion Cannons yeteneği kullanıldığında sınırsız cephaneye sahip olur ve tüm rakiplerini öldürebilir. Fakat yetenek kullanıldığı zaman karakterinin hareket hızı yavaşlar.

D.va karakterinin tek kötü yanının sadece yakın menzilde bulunan rakiplere saldırılar yapabilmesi ve yeteneklerini kullandığında hareket kabiliyetinin azalması olduğunu söyleyebiliriz. Örnek verecek olursak Fusion Cannons yeteneği kullanıldığı zaman hareket hızı yavaşlar ya da Boosters yeteneği kullanıldığı zaman karakterinin sadece öne gitmesi.

YETENEKLERİ

Fusion Cannons: Karakterin ana yeteneğidir. Bu yetenek kullanıldığında sınırsız mermi kullanabilirsiniz fakat hareket hızınız yavaşlar.

Light Gun: Robottan dışarı çıkarak saldırı yapabileceğiniz bir yetenek olmakla beraber uzun mesafelere hasar verebilir fakat fazla hasarı yoktur. Kullanım amacının yeni robot getirmek olduğunu söyleyebiliriz.

Defense Matrix: Heronun hedef aldığı yönden gelen tüm hasarları engellemeye yarayan bir yetenektir. Yetenek kullanıldığı zaman hareket edemezsiniz. Arkadaşlarınızı korumak için kullanabileceğiniz bir yetenektir.

Boosters: Öne doğru hızla gitmenize yarayan bir yetenektir. Karşınıza bir rakip çıkarsa ona çarparak hasar verir.

Self-Destruct: Karakterin kullandığı robotu patlatmasına yarayan bir yetenektir. Robot patladığı an patlama alanında bulunan herkes zarar görür. D.va patlama alanı içerisinde bulunursa o da zarar görür.

Call Mech: D.va kullanmak için kendisine yeni bir robot çağırır. Bu yeteneğin gerçekleşebilmesi için ultimiate barın sonuna kadar dolu olması gerekmektedir.

Doğukan Kütük

Maceraperest, Eğlenmeyi ve Gezmeyi sever. Sık sık yurtdışı turlarına katılmak en büyük hobileri arasındadır. Dünya turunu tamamlayacağı günü iple çekmektedir. Pc Oyunlarına karşı her zaman bir ilgisi olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir