Overwatch Karakter Rehberi: Genji

Genji karakteri çoğunlukla yakın dövüş saldırısı yapan bir Overwatch hero’su olmasına rağmen ana silahı olan Shruiken yeteneği ile uzakta bulunan düşmanlara da saldırılar yapabilmektedir. Genji’nin saldırıları hem animasyon yönünden hem de rakibe etki yönünden oldukça hızlıdır. Bununla beraber ultimate yeteneği DragonBlade’ide kullandığınızda çok hızlı olmanın yanı sıra rakiplerini de çok büyük hasarlar verebilmektedir.

Genji karakterinin iyi yönleri olduğu gibi ne yazık ki kötü tarafları da vardır. Bu da canının ve savunmasının çok düşük olmasıdır. Overwatch oyununda yer alan Ofansif karakterlerin çoğunda bu durum böyledir. Yani oyun da bu heroyu kullanacaksanız haritada tek başına dolaşan rakiplerinizi öldürmeye çalışın. DragonBlade özelliğini kullandığınızda da karşınızda kimsenin duramayacağınıda bilmenizi isteriz. Ancak kimse beni yenemez diye de herkesin sizi hedef almasına izin vermemeye çalışın.

YETENEKLERİ

Shuriken: Genji karakterimizin temel saldırısıdır. Yakından saldıran bu karakterin uzaktan saldırmasına yardımcı olan bir özelliktir. Bu özellik ile üç adet shuriken yollanılır. İsterseniz bunların hepsini aynı yere atar, isterseniz üç farklı yere atabilirsiniz.

Deflect: Karakterimiz bu özelliği kullandığı zaman kendisine karşı yapılan saldırıları savuşturur. Ayrıca savuşturmakla kalmayıp yapılan saldırıların rakibe sekmesini sağlar. Bunun için bu özellik kullanıldığında size ne kadar fazla hasar ile saldırırlarsa o kadar hasar yerler.

Swift Strike: Genji bu özellik kullanıldığı zaman çok hızlanır. Neredeyse gözle görülemeyecek bir hızla rakibine saldırır ve saniyeler içinde rakibine hızlı saldırılar yapar. Eğer bu yeteneği kullanırken bir rakibi öldürürseniz yeteneğin soğuma süresi sıfırlanır.

DragonBlade: Bu yetenek kullanıldığı zaman Genji’nin rakiplerine vurduğu her kılıç darbesinin hasarı artar ve normal hızından daha hızlı olur. On saniye boyunca etkili olur. Ayrıca bu yeteneği kullandığınızda dikkatli olmanız gerekecektir. Yetenek kullanıldığında çok güçlü olursunuz ama canınız ve savunmanız hala düşük olmaya devam edecektir.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir