Overwatch Karakter Rehberi: Pharah

Overwatch Karakterleri arasında yer alan Pharah karakteri, uzak mesafeden mücadele edebilen etkili bir saldırı herosu’dur. Saldırı hızının düşük olmasının yanı sıra yetenekleri arasında yer alan roket fırlatabilme özelliği ise çok iyi hasarlar verebilmektedir. Attığı roketler alan tesiri yapar. Bu da hedef aldığınız kişinin yanında olan karakterlerinde etkilenmesini sağlar. Pharah karakterimiz ultimate yeteneği Barrage’i kullandığında çok güçlü saldırılar yapabilir. Bununla beraber yanında bir savunma herosu olan Mei’de varsa onun da ultimate yeteneğini kullanmasıyla takım halinde gezen rakiplerinizi çok kolay öldürebilirsiniz.

Pharah’ın diğer ofansif karakterlerde olduğu gibi canı düşüktür. Fakat yine de ofansif karakterlerin arasında en çok canı olan herodur. Uçma yeteneğinin bulunması ve canının da fazla olması rakiplerinin onu öldürmesini zorlaştıracaktır. Pharah’ın hareket kabiliyeti çok yüksektir. Hanzo gibi bir yerlerde saklanan heroları veya önüne bariyer koyarak saldırılardan korunmaya çalışan Bastion gibi karakterleri öldürebilirsiniz. Ayrıca bu karakterin oyunda bulunan tüm karakterlere göre özelliklerinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Yeni bir güncelleme ile gücünün düşürüleceği düşünülmekte.

YETENEKLERİ:

Rocket Launcher: Karakterimizin temel silahı olmakla beraber düşmanlara roketler fırlatır. Saldırı hızı oldukça düşüktür ama hasarı yüksektir. Ayrıca bu yetenek kullanıldığında sadece bir kişiye hasar vermez yanında biri daha bulunuyorsa ona da etki eder. Uzun mesafede kullanılan bir yetenektir.

Jump Jet: Pharah karakteri bu yeteneğini kullandığında uçabilir. Birkaç süre havada kalabilirsiniz.

Concussive Blast: Pharah bileğinde bulunan mekanikten roket atar. Attığı bu roketin hasarı çok azdır ama roketin gittiği yöne göre rakibi ileri iter.

Barrage: Pharah karakterinin ultimate yeteneği olan Barrage kullanıldığı zaman Pharah gökyüzüne çıkar ve havadayken düşmanlarına roketler atmaya başlar. Kısa bir süresi vardır. Bu süre içerisinde sağa sola dönebilir istediğiniz rakibi hedef alabilirsiniz. Fakat hareket edemezsiniz.

Özgür Can Kütük

Rio de janeiro şehrinde doğdu. Babası, ünlü ve nüfuzlu bir iş adamı. Kulüplere gidip iyi vakit geçirmekten hoşlanır. Oyun dünyasında devleşeceği günleri hayal etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir