Overwatch Karakter Rehberi: Reinhardt

Overwatch oyununda Reinhardt karakterinin diğer tank heroları arasında en iyisi olduğunu sizlere söyleyebiliriz. 2K hasara kadar dayanan dev kalkanı sayesinde hem kendini hem de yanında bulunan arkadaşlarını hasardan korur. Hareket hızı çok düşüktür fakat yüksek canı ve kalkanı sayesinde uzun süre hayatta kalmayı başarmaktadır. Hareket hızı konusunda bir miktarda yardımcı olabilecek bir yetenek olan Charge yeteneğine sahiptir. Charge yeteneği ile öne doğru hızla gider. Düşük canı kalmış bir rakibi yakalamak için kullanabileceğiniz bu yeteneği ayrıca yakın mesafeden hasara maruz kalmış bir takım arkadaşınızı rakibi iterek kurtarabilirsiniz.

Reinhardt’ın hareket hızı gibi saldırı hızı da yavaştır. Ama temel silahı olan Rocket Hammer ile yakınında bulunan rakiplere hasar verirken uzakta olan rakiplerine de Fire Strike yeteneği ile hasar verebilir. Bununla beraber ultimiate yeteneği olan EartShatter ile de alan hasarı vererek saldırı yapılabilir. Reinhardt’ın çoğunlukla yetenekleri ile rakiplerine ciddi hasarlar verdiğini söyleyebiliriz.

YETENEKLERİ

Rocket Hammer: Reinhardt karakterinin ana silahıdır. Saldırı hızı düşüktür fakat verdiği hasar iyidir. Bu yeteneğin asıl amacı heroyu kontrol eden kişinin kontrolünü kaybetmesidir.

Barrier Field: Karakterimizin en önemli yeteneği olduğunu söyleyebiliriz. Reinhardt bu yetenek kullanıldıktan sonra bir kalkan oluşturur ve rakiplerinden gelen 2K hasarı emer. Bu kalkan ile hem kendisini hem de kalkanın arkasında bulunan takım arkadaşlarını koruyabilir. Ancak yetenek kullanıldığı zaman karakterin hareket olduğundan daha da yavaş olur.

Charge: Bu yetenek kullanıldığında Reinhardt öne doğru hızla gider. Bu sırada önünde rakip bulunuyorsa onuda önün de sürükleyip götürür. Rakip duvara sıkışırsa yüksek hasar alabilir.

Fire Strike: Reinhardt’ın bu yeteneği hedeflerin içerisinden geçen ateş topu atar. Sıralı halde dizilen rakiplere karşı çok etkilidir.

EartShatter: Reinhardt elindeki çekici yere vurur ve orada bulunan rakipleri stunlar ve hasar verir. Diğer yetenekler ile kombinleyip çok iyi hasarlar verebilirsiniz.

 

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir