Overwatch Karakter Rehberi: Roadhog

Roadhog karakteri yüksek canı olması nedeni ile tank heroları arasında bulunurken, aslında ofansif yönünün daha ağır bastığını söyleyebileceğimiz bir Overwatch Tank Hero‘sudur. Yani diğer herolar gibi en önden kalkan olarak gitmesi doğru değildir. Reinhardt ve Winston gibi tank heroları gibi takım arkadaşlarını rakiplerinden koruyabileceği bir kalkanı bulunmayan Roadhog daha çok ofansif oynanmaktadır. Ayrıca Roadhog, Scrap Gun ve Whole Hog yeteneklerini kullanarak rakiplerinizi öldürecek hasarlar veren bir herodur. Rakip oyuncular sizden daha uzakta duran ya da havada dolaşan herolardan bir tanesi ise sıkıntı yapmanızı gerek yok. Roadhog karakterinin yeteneği ile onu kendinize çekebilirsiniz.

Rakibinizi öldürmek için yapabileceğiniz bir yetenek kombinini yapmak için öncelikle Chain Hook yeteneğini kullanarak rakibinizi kendinize çekmeniz daha sonra size yaklaştığında Scrap Gun yeteneği kullanmalısınız. Karşınızda bulunan hero zayıf bir hero ise bu yetenek ile tek bir vuruşta onu öldürebilirsiniz. Eğer hero biraz güçlü ise önce kendinize çekip canını indirirsiniz daha sonra yakınınızda olduğu için kaçamayacağı için hemen öldürürsünüz. Roadhog’un bir diğer özelliklerinden bir tanesi de can dolduran bir yetenektir. Take a Breather yeteneğini kullandığınız taktirde karakterin canı biraz daha artacaktır. Ancak Roadhog karakterinin bir kötü yanı vardır. O da yavaş gitmesi yavaş gittiği için canı azaldığı zaman rakiplerinden kaçamaz.

YETENEKLERİ

Scrap Gun: Karakterin en temel silahıdır. Kısa mesafede etki etmektedir. Hasar oranı aynen pompalı silah gibidir. Rakip size ne kadar yakınsa hasar o kadar artar.

Take a Breather: Roadhog cebinden bir şişe çıkarır ve içer. Daha sonra canına 200 can daha eklenir. Fakat bu sırada hareket edemez ve kimseye ateş edemez.

Chain Hook: Bu yetenek kullanıldığında havada ya da karada bulunan her karakter Roadhog’ın yanına gelir.

Whole Hug: Yetenek kullanıldığında Roadhog bir makineli tüfek kazanır ve seri bir şekilde şarapnel atar. Bu yetenek kullanılırken ateş etme durmaz. Ölümcül hasarlar verir.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir