Overwatch Karakter Rehberi: Zarya

Zarya karakteri canı çok yüksek olan ve orta düzey bir kalkanı bulunan bir hero’dur. Hem kendisi için hem de arkadaşları için kalkan kullanabilir. Ultimate yeteneği ile yakınında bulunan rakiplerini bir süreliğine stunlar ve yanına çeker. Eğer yanınızda alan hasarı verebilecek bir hero varsa çok iyi bir kombin oluşturabilirsiniz. Örnek verecek olursak Hanzo veya Pharah ile bir takım çalışması yaparak çok iyi oynayabilirsiniz. Bu yönü ile Tank herosu olmanın yanı sıra ayrıca takım arkadaşlarına yardım eden herolara da benzemektedir. Overwatch oyununda Tank herosu olan Zarya’nın Participle Cannon özelliği ile yakın ya da orta mesafedeki düşmanlara iyi hasarlar da verebilirsiniz. Zarya’nın rakiplerine vermiş olduğu bu hasarlar fazla olmasa da Tank herosu olduğu için çok dayanıklıdır. Dayanaklığını kullanarak etrafındaki rakipleri öldürebilirsiniz fakat bunda diğer herolara göre daha uzun savaşmanız gerekecektir.

YETENEKLERİ

Particle Cannon: Zarya karakterinin en temel silahı olmakla beraber iki tür kullanılabilir. İki türde de yakınında bulunan rakiplere iyi hasarlar vermektedir. İlk kullanım şekli üst üste atmış olduğu enerji akımıdır. Attığı bu enerji akımlarıyla rakibine hasar verir. Yakın ve orta mesafedeki rakiplere karşı etki etmektedir. İkinci kullanım şekli ise büyük enerji toplarıdır. Zarya’nın rakibinde doğru attığı enerji topları isabet ettiği rakibine büyük hasarlar verir. Yakın ve orta mesafede bulunan rakiplere etki etmektedir.

Particle Barier: Zarya karakteri kendini korumak için bir enerji bariyeri oluşturur. Bu bariyer sayesinde karakter kendini bir süreliğine korur. Bu bariyer içerisinde bulunurken saldırıya uğrarsa Particle Cannon yeteneğinin saldırı değeri artar.

Projected Barier: Karakter etrafında bulunan arkadaşlarını enerji bariyeri ile koruma içerisine alır.

Gravition Surge: Zarya atmak istediği bölgeye bir bomba gönderir. Bomba patladığı zaman orada bulunan rakipler stunlanır ve bombaya doğru çekilir. Rakipler bu sırada savunmasız kalır ve açık hedef haline gelir.

 

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir