Pokemon Go CP Nasıl Yükseltilir?

Gerçekliğin sanal ortamda ön plana çıkarılarak üretilen harika bir oyun ve kullanıcı kitlesine sahip olan Pokemon Go dünya çapında insanların vazgeçilmez eğlencesi haline geldi. Üreticisi olan Niantic firmasının bir anda hisselerinde çok iyi bir artış meydana geldi.

Pokemon adlı çizgi filmden esinlenerek oluşturulan Pokemon Go Oyunu çizği filmde görülen sanal ortamın gerçeklik seviyesi ile tamamen uyumlu olmasından dolayı bu oyunun sevenlerini etkilemye devam ediyor.Pokemon Go oyununda hareket halinde olmadığınızda pokemonlarınızı yakalayamıyorsunuz yani size oturduğunuz yerden ekmek vermiyor. Kısacası ne kadar iş o kadar ekmek . Hem sağlık içinde iyi sürekli hareket halinde tutarak vücudunuzun zinde kalmasını sağlıyor. Şaka bir yana siz yinede kendinizi kaptırmayınız.

Pokemon Go oyununda güçlü pokemonlara sahip olmanız için öncelikli olarak CP’nizi yükseltmeniz gerekmektedir. CP demek seviye demek. Pokemon Go da seviyeniz düşük olduğunda pokemon yakalamanız halinde seviyeniz yükselecektir. Genellikle oyuncular arasında seviye yerine LEVEL kelimesini kullanmaktayız.

Pokemon Go’da öncelikli olarak CP’yi geliştirmemiz lazım. Cp geliştirmede dikkat edilmesi gereken noktalar aynı türden olan pokemonları avlayarak Candy şekerine sahip olabilirsiniz. Candy şekeri her pokemonda kendine özgü bir yapıya sahiptir ve pokemonların yapısında bulunur. Sizde en düşük seviyelerdeki pokemonları yakalayabilirseniz sizlere çok fayda sağlayacaktır. CP geliştirmede her zaman kullanılması gereken ve pokemonların kendilerine özgün nitelikte olan Candy şekeri ile birlikte kullanılan Stardust kullanılması gerekmektedir. Peki bundan sonuçla Stardust yüksek olması gerektiğini anlıyoruz.Şimdi soracaksınız bu stardustlar nasıl yükselir.? Evet sayın Pokemon Go kullanıcıları Stardust yükseltmek için bol bol pokemon yakalamanız lazım. Level atlamanıza yardımcı olacak XP’leri elde etmenizi sağlıyacak bazı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

  • Pokemon Yakalamak 100 XP
  • Pokemon Geliştirmek 500 XP
  • Pokestop Ziyareti 50 XP
  • Elinizde Hiç Olmayan Pokemon Yakalamak 500 XP
  • Excellent Throw 100 XP
  • Great Throw 50 XP
  • Nice Throw 10 XP
  • Curve Ball 10 XP
  • Gym Ziyareti Değişkenlik gösterir.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir