Pokemon Go Güçlü Pokemon Nasıl Yakalanır?

Pokemon go oyununda insanlar arasında en önemli ayrıntı güçlü pokemon nasıl yakalarım durumudur. Bu oyunda pokemonların güçlü olmasını istiyorsak öncelikle CP’nizin yüksek olması gerekmektedir. Bunu bir önceki yazımda dile getirmiştim. Pokemon Go oyununda CP nasıl yükseltilir? yazısını okumak için tıklayınız. Oyunda seviyemiz düşükse ve bunu geliştirmek istiyorsak öncelikle pokemon yakalamamız gerekmektedir ve geliştirme yapabilmemiz için bazı fırsatlar karşımıza çıkmaktadır. Levelimizin yüksek olması bizim pokemonlarımızın güçlü olması için yeterli olabilir fakat en önemli faktör şanstır. Şansımız ne kadar yüksek olursa pokemonlarımızda o kadar güçlü olacaktır.

Pokemon Go oyununda güçlü bir pokemonun Cp si bize pokemonlarımız hakkında bilgi vermektedir. Daha güçlü bir pokemonu anlamak için CP seviyesine bakmalıyız Cp seviyesi ne kadar yüksek ise pokemon daha iyi , daha kuvvetli ve zeki olur. Fakat bu pokemonlara ulaşmak çok zordur. Diğer yazılarımızda bahsettiğimiz gibi pokemon yakalamak için sürekli heraket halinde olmamız ve lokasyon değişiklikleri yapmamız gerekmektedir.

Bu oyunda güçlü ,kuvettli ve zeki pokemonlara ulaşmak onları yakalamak için öncelike kırmızı top yerine mavi topları kullanmamız gerekmektedir. Kırmızı topa göre daha büyük olan bu toplar ile güçlü pokemonları yakalayabilir ve onlara sahip olabilirsiniz. Pokemon Go oyunu hem şansı , hemde zekayı kullanma yeteneğine dayalı bir oyun olduğunu , oyun içinde gizli saklambaçların olduğunu her zaman görebilirisiniz.

Pokemonları yakalarken kullandığımız topun adına Poketopu denir. Poketopunu kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Topu atmadan önce her zaman basılı tutmalısınız ve turuncu kırmızı veya sarı çemberi görmelisiniz. Bu renklerden Sarı en düşük, turuncu orta ve kırmızı en yüksek güçleri görebilirsiniz. Basılı tutulan her zaman aralığında Çemberin küçüldüğünü görebileceğinizi umuyorum. Poketopu atmak için çemberin en düşük seviyede olmasına dikakt edin ve topu atıp pokemonunuzu yakalayın. Pokemonun poketoptan çıkması ve sizin onu kaybetme riskiniz böylelikle düşük olacaktır.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir