Pokemon Go Nasıl Kurulur?

Nintendo, oyun sektörüne damga vurmaya devam ediyor ve 90 neslinin çok yakından tanıdığı ve takip ettiği Pokemon, Pokemon Go oyunu ile birlikte şimdiden en çok indirilen oyunlar arasındaki yerini almış durumda. Oyun henüz ülkemizde legal olarak hizmet vermiyor ancak sizler de farklı alternatifler sayesinde oyunu telefonlarınıza indirebilirsiniz. İos ve Android işletim sistemi için bu durum değişiklik gösteriyor ve dilerseniz ilk olarak ios ile başlayalım.

App Store kimliğini ile birlikte mağazaya giriş yaptığınız anda karşınıza ülkeler çıkıyor ve Pokemon Go oyununun resmi olarak yer aldığı ülkelerden; Yeni Zelanda, ABD ve Avustralya tercih edeceğimiz ülkelerdir. Yeni Zelanda’yı seçerek sizler de onay veriyorsunuz ve oyun inmeye başlıyor. Aslında burada yapacağınız tek şey ülkenizi değiştirmek ve onun dışında download ile ilgili ekstra bir detay yok!

Peki Android için nasıl bir yol seçiyoruz?

Oyun henüz Google Play mağazalarında yok ve az önce de belirttiğimiz gibi resmi olarak ülke piyasasına adım atmış değil ancak Apkpure üzerinden sizler de oyunu indirebilirsiniz. Siteye erişim zaman zaman hata verebilir çünkü inanılmaz bir yüklenme söz konusu ancak denemekten vazgeçmeyin. Bu siteye girip arama bölümüne Pokemon Go yazarak bir arama daha yapıyor ve oyunu indir butonu ile birlikte downlaod işlemini başlatıyorsunuz. Oyunu indirdiğiniz anda simgeye tıklayarak giriş yapabilirsiniz, zaten kurulmuş bir şekilde sizlere sunuluyor ve size de oyunun keyfini çıkartmak kalıyor. Kurulum oldukça basit gibi görünse de downlaod süresi bir hayli uzun ve bu da oyunun boyutu ile alakalı bir durum ancak emin olun beklemeye değer çünkü gerçekten vaktinizi harika bir şekilde geçirebileceğiniz bir oyun ve oldukça eğlenceli bir serüven sizleri bekliyor.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir