Pokemon Go Oyun Rehberi

Pokemon Go Nedir?

Nintendo tarafından piyasaya sürülen ve gerçek hayata entegre edilen bir Pokemon oyunudur. Çizgi filmi takip edenler bilecektir, oyundaki amacınız pokemon yakalamak ve gerçek bir pokemon ustası olmaya çalışmaktır. Oyun içerisinde çok sayıda nokta yer alıyor ve dilerseniz bu noktalar ile devam edelim.

Pokestop Nedir?

Oyun için küçük ödüller alabileceğiniz noktalaradır. Mavi renk ile gösterilir ve bölgeye yaklaştığınızda ekrandaki resmi çevirdiğiniz takdirde bu renk pembeye dönüşür ve sizlere poke topu ya da yumurta gibi ödüller verilir. Poke topları gerçekten değerlidir ve doğru kullanmanızı tavsiye ederim çünkü tükettiğiniz anda poke stopları düzenli olarak ziyaret etmek zorunda kalacaksınız.

Nearby Nedir?

Oyun içerisinde sizleri yönlendirecek ve pokemonların hangi bölgede olduğunu gösterecek olan bölümdür. Pati izleri ile birlikte sizlere bilgi veriyor ve pokemon’a yaklaşmaya başladığınız anda bu pati izlerinin azaldığını görebiliyorsunuz. Gps destekli oyunda en büyük destekçiniz olacak kısımdır ve doğru kullanıldığı takdirde sizi daha profesyonel bir pokemon ustası haline getirecektir.

Gym Nedir?

5. level olduktan sonra sizlerden takım seçmeniz istenecek ve takımlarınızı seçtikten sonra artık sizler de gerçek oyuna adım atmış olacaksınız. Gym; oyun içerisindeki savaş alanlarıdır ve bu bölgeye yaklaştığınız anda karşınıza gym’in sahibi çıkacaktır. ‘’Go’’ butonu ile birlikte seçtiğiniz pokemon ve rakibinizin pokemon’u karşı karşıya geliyor ve Gym’i ele geçirmek için mücadele veriyorsunuz.
Oyun sizden gün içerisinde bol bol yürümenizi istiyor ve diğer makalelerimizde de bahsedeceğimiz yumurtalar da yürüdüğünüz takdirde açılıyor ve içlerinden değerli pokemonlar çıkıyor. Asosyal oyun severleri sokağa taşıyan ve harekete geçiren çok özel bir oyun olduğunu düşünüyor ve henüz bu oyun ile tanışmadıysanız bir an önce tanışmanızı öneriyorum.

Bunların dışında Pokemon Go Oyun Terimlerinin Açıklamaları sayfamızdan Pokemon Go oyunundaki diğer tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Doğukan Kütük

Maceraperest, Eğlenmeyi ve Gezmeyi sever. Sık sık yurtdışı turlarına katılmak en büyük hobileri arasındadır. Dünya turunu tamamlayacağı günü iple çekmektedir. Pc Oyunlarına karşı her zaman bir ilgisi olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir