Pokemon Go Savaş Taktikleri

Pokemon go oyununda savaşmak istiyorsanız eğer ilk olarak 5. Levele ulaşmanız gerekiyor ve bunun için de bol bol pokemon yakalamak ve transfer etmek gerekiyor. 5. Level sonrası gym’ler karşınıza çıkacaktır ve tabii ki oyunun her anında olduğu gibi bölgeye gitmeniz gerekiyor. Gym üzerine tıkladığınız anda karşınıza pokemon ve ustası çıkacaktır. Bu pokemon ve ustası gym’in sahibidir ve size karşı koyacak olandır. Rakip pokemon her zaman en üst cp sahibi pokemon olarak karşınıza çıkmaz bu yüzden dikkatli davranmanız gerekiyor çünkü sizinle savaşacak olan 3 pokemon var ve her birine karşı tek pokemon seçebiliyorsunuz ancak kendi takımınız olduğunda bu durum değişiklik gösteriyor.

  • Akıllı telefonlarınızın üzerine hızlı bir şekilde dokunarak savaşabiliyorsunuz ve bunun yanı sıra pokemonunuzu kaçırmak için sağa ve sola hareket ettirmeniz de mümkün.
  • Seçeceğiniz pokemonun cp’si yüksek olmalıdır ve daha da önemlisi rakip pokemonun özelliklerine göre tercih edilmelidir. Diyelim ki karşı tarafta su pokemonu var ve sizler yüksek cp sahibi bir ateş pokemonu ile de savaşsanız kaybetmeniz yüksek ihtimaldir. İşte bu aşamada cp’nin çok önemli olmadığını görüyoruz çünkü su pokemonu her zaman ateş pokemonundan daha üstündür.
  • Sol üt köşede stamina belirecektir ve savaş anında sizi son anda kurtaracak olan en önemli detaylardan bir tanesidir. Stamina dolduğu anda yani mavileştiği anda pokemonunuz özel gücünü ortaya koyacak seviyeye gelmiş demektir ve bu gücü harekete geçirmek isterseniz ekrana basılı tutmanız yeterli olacaktır.
  • Savaşa gitmeden önce pokemonlarınızı en üst limite kadar geliştirmeyi deneyin çünkü zayıf bir pokemon ile savaşmaya gittiğinizde muhtemelen eve ağlayarak geri dönecek ve pokemonlarınızı boşuna yormuş olacaksınız.

Alican Tut

New York Üniversitesi'nde sinema eğitimi almak için New York'a gitmeyi planlamıştı ama başvurusu hiç kabul edilmedi. Yeni macera arayışında dünyayı gezmekten zevk alır. Hevesli bir sinema izleyicisidir ve İlkokulda matematik hocasına aşık olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir