Resident Evil Revelations 2 Oyun İncelemesi

Resident Evil Revelations 2, oyunun ana kahramanı Claire Redfield ve kızı Barry Burton’ın kızı Moiro destekleyici bir rol alıyor. Yeni bir özellik olarak Aralık 2014’te yeni römorkla oynanabilir kahramanı olarak Barry katılıyor ve doğaüstü yeteneklere sahip olan küçük kız Natalia Korda ile oyun daha heyecanlı bir hale geliyor. Resident Evil Revelations 2, oyununda hayatta kalma ve korku aynı anda yaşanıyor. Kooparatif oyun konsolu ile de oynayabileceğiniz bu oyunda oyuncuların arasında silah kullanan gizli kahramanlar bulunuyor. Maskeli saldırganlar tarafından kaçırılan Barru Burton’u kurtarmak için işe koyuluyor. Kanlı ve ürkütücü bir fragmanla yayınlanan oyunda elinizle silahla kötü adamların peşinden koşacaksınız. Dunjonquest isimli bir simulation tarafından geliştirilen bu oyunda ilk episodic bölümlerden oluşuyor. Pek çok farklı oyun bu yöntemi denemiş olsa da bir türlü başarılı olamamış.

RESIDENT EVIL REVELATIONS 2

Resident Evil Revelations 2 oyununun her saniyesinde soluk soluğa kalacak ve her açılan kapının ardından kalbiniz yerinden çıkacakmış gibi hissedeceksiniz. Soluk soluğa oynayacağınız bu oyunda asla yenemeyeceğinizi düşündüğünüz güçlü düşmanların arasından sıyrılmayı çalışacaksınız. Gerçek hayatta birini vuruyormuşsunuz gibi hissedeceğiniz görsel ve sessel efektler kullanılarak hazırlanan bu oyunda gerçek dünyaya dair pek çok izle karşılaşabilirsiniz. Çözmeniz gereken bulmacaları bir yandan düşünürken diğer yandan da çevre ile iletişime geçmeniz gerekecek. Ustaca hazırlanmış diyalogları ve özenle modellenmiş düşmanları sayesinde gerçekçi bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlayan bu oyunun hikayesinde Resident Evil 5 ve Resident Evil 6 arasında yaşanan olaylara odaklanıyor. Akıl hastanesinde başlayan hikaye, jumpscare ile devam ediyor ve çarpıcı hikayesi ile başından ayrılamayacağınız bir kurgu ile oyun devam ediyor.

 
[wp-review]

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

2 thoughts on “Resident Evil Revelations 2 Oyun İncelemesi

 • 23 Ağustos 2015 at 02:32
  Permalink

  Evil Revelations 2 gerçekten çok güzel oyun görselleri çok gerçekçi

  Reply
 • 7 Ocak 2016 at 03:28
  Permalink

  oyun incelemesi için teşekkürler

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir