Total War Attila Oyun İncelemesi

Total War serisinin müdavimlerinin çok seveceği bir oyun olan Total War Attila oyununun, ilk çıktığı zamanlarda bazı hata, can sıkıcı sorunlar ve bölümden bölüme geçişte uzun bekleme süreleri olmuş olsa da yapılan yeni bir güncelleme ile tüm bu eksiklikler giderildi ve oyun daha oynanabilir bir hale getirildi. Total War Attila serisinde affedilmesi zor hatalar olsa da oyunun işleyişi dikkat çekiciydi. Yaşanan iç savaşlar, entrikalar ve güç çekişmeleri oyunda çok iyi işlenmemiş ve en ufak bir suikast emri ya da evlilik kararı ile bozulabilecek dengeler bulunuyordu. Diğer devletlerle ilişkilerinizde rütbeli diplomatlara değil de direkt olarak kendinizin yapıyor olması oyunun inandırıcılığının yitirilmesine neden oluyordu.

tw_attila

Oyunun en büyük eksikliklerinden birisi ise şehir planlamasının çok ince düşünülerek yapılmamasıydı. Total War Attila oyunu bir nevi Roma II serisinin son oyunu ve devam niteliğinde idi. Total War Attila oyununu açtığınızda karşınıza Rome II ile aynı menü geliyor ve senaryoya baktığınızda Rome II ara yüzünün olduğunu savaşlarda ise Rome II oyun motorunun olduğunu görüyorsunuz. Konu olarak Rome II’nin devamı niteliğinde olan Total War Attila oyununda kısa sürede Roma’yı ikiye ayırabiliyor ve oyuna çabuk ısınıyorsunuz. Tarihe ilgi duyan biri iseniz Total War Attila’nın konusundan tatmin olabilirsiniz. Hun istilasından hemen önce oyuna başlıyorsunuz ve oyunun size verdiği asıl görev olan 401 baharına kadar hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Oyunda, 5 farklı franksiyon içinden tercih edebileceğiniz 10 devlet bulunuyor ve isterseniz Hunları seçerek onları da yenebiliyorsunuz.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir