Windows Telefonlar için Pokemon Go geliyor

Pokemon Go çılgınlığı tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de son hızla yayılmaya devam ediyor. İOS ve Android işletim sistemine sahip cihaz kullanıcıları bu oyunu çok rahat şekilde oynamaya başlarken ne yazık ki windows işletim sistemi kullanan cihaz sahipleri oyunu dışarıdan seyretmekle yetiniyorlardı. Bu duruma üzülen bir çok oyun tutkunu çeşitli platformlar üzerinden imza kampanyaları başlatarak oyunun windows 10 mobil işletim sistemine sahip cihazlarda da oynanabilmesini talep ediyorlardı. 50.000 den fazla imza toplansa da ne yazık ki bu çabaları yetersiz kaldı. Oyun tutkunlarının bu isteğine kulak veren bir oyun geliştiricisi yayınladığı oyun içi ekran görüntüleri ile bu sorunu kısmen de olsa aşmış gibi görünüyor. Neden kısmen diye sorar gibi olduğunuzu duyar gibiyim. Bu uygulamayı geliştiren kişinin paylaştığı ekran görüntülerine bakıldığında oyunda yer alan Pokemon Go AR özelliğinin olmadığı görülmektedir. Ar özelliği biliyorsunuz ki Pokemon Go oyununun en can alıcı noktasıdır. AR yani Arttırılmış gerçeklik özelliği sayesinde sanki oyunu gerçekten yaşıyormuş gibi oynayabiliyorsunuz. Bu geliştirilen uygulamada ise Pokemonları kamera ile değil sadece ekran üzerinden yakalayabileceksiniz.

Oyun geliştiricisi bu uygulamanın hazırlanmasının zaman alacağını belirtmekte. Şuan yapması gereken bazı başka projelerin olduğunu ve pokemon go için zaman sıkıntısı olduğu söylüyor. Bundan dolayı da oyun tutkunları için herhangi bir çıkış tarihi veremiyor. Tahminler, oyunun önümüzdeki hafta yayınlanabileceğini işaret ediyor.

Windows Phone için Pokemon Go oyunu hakkında ufak da olsa bir ümit hala yer almakta.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir