Xbox One Grafik Sorununu Çözmek İçin Yeni Uzmanlar Arıyor

PlayStation 4 ve Xbox One arasında süre gelen çetin mücadele de Xbox One’ın bariz bir şekilde arka planda kaldığı yatsınamaz bir gerçek. Özellikle Xbox One’ın her oyunun 1080p çözünürlüğünü destekleyememesi ve grafik kartı kısmında beklenilen verimi sağlayamaması gibi sorunlardan bıkan Microsoft yetkilileri, çözümü bu işin uzmanlarını işe almakta bulmuş görünmekte.

Microsoft’un kendi sitesinde yer alan kariyer sayfasında oluşturulmuş iş ilanı üstü kapalı biçimde, Xbox One’ın GPU performansını yükseltmek için ilerleyen günlerde çalışmaların yapılacağını gün yüzüne çıkartıyor. Grafik performans optimizasyonu, GPU mimarisi, HLSL, doku formatları sıkıştırılması gibi konularda uzman konuma gelmiş yazılım mühendislerine açılan iş ilanı Microsoft’un yeni planlarını gözler önüne sermekte.

İş Başvurusunda bulunmak isteyenler  Bu linkten ulaşabilirler.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir