4. sezonun başlaması ile Fortnite IOS üzerinde yine para kırdı

Fortnite‘ın 4. sezona girmesi ile oyun IOS üzerinden 50 milyon dolar kar elde etti. 1 Mayıs’da başlayan 4. sezon için öncesinde oluşturulan birçok teori insanların yeni sezonu merak etmesine neden oldu ve bu da oyun firmasına güzel bir kar olarak döndü. 

Fortnite IOS’dan yeni sezonu ile beraber tam 50 milyon dolar kar elde etti

Fortnite daha önce iOS sürümünden sadece 30 gün içinde 25 milyon dolarlık bir gelir elde ediyordu. Şu anda daha kısa bir sürede daha yüksek bir kar elde etti oyun.  Androidler için henüz oyunun çıkmadığı göz önüne alındığında ise Android‘de de yayınlandığında Fortnite’ın aylık ne kadar kar elde edebileceğini düşünmek korkutucu.

Sensor Tower analisti Randy Nelson’a göre, “Bu hızlı gelir artışının en önemli nedenlerinden biri 10 dolarlık bir paket. Bu paket 4. sezonun özel zorluklarını tamamlamak için olan bu paket birçok oyuncu tarafından satın alındı.” Kısacası Battle Pass’ı alan insanlar mobil versiyonun bir anda bu kadar para kazanmasına katkı sağladılar.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir