Assassin’s Creed Rogue Oyun İncelemesi

Assassins Creed Rogue serisinin hikayesinde önce insanlık tarihinin ortasından başlayarak hayatımıza dahil olan bir kurgu anlatılıyor. İlk oyunda, Alamut Kalesi kitabından çokça esinlenmiş olan Assassin tarikatı yer alıyor ve oyunda adam olmayı öğrenirken evrenin sınırlarını ufak parçalara ayırarak parçalıyor. Bu oyunda tüm bilinenler bir kenara bırakılıyor ve evreni, çizgi romanı, kitaplar ve ek eserleri takip ederek hikaye de ilerlemeye başlıyorsunuz. Bu oyunda ırkların savaşı, ilk insanların yaşantısı ve insan ırkının mağaralardan çıkmaya başlaması konu alınıyor. Oyunda aynı amaç için yola çıkan insanlık ikiye bölünüyor ve düzenin, özgürlüğün koruyucuları esasiyun ismini alırken Kabil’in takipçileri lanetlenerek anılan tapınakçılar haline geldi. 2012 yılında yaşanacak olan güneş patlaması ve karanlık geleceği anlatan hikayede insan ırkı için kendini feda eden Bizden önce gelenler, Assassin ve Templar için bir yol haritası bırakıyor.

 

Oyunun ana senaryosu 5-6 saatte anca bitiyor ve oyunun sürükleyiciliği ekranın başından kalkmanızı zor bir hale getiriyor. Assassins Creed Rogue oyununda Ubsoft için önemli kararlar alarak serinin tonunu değiştirdi ve kısa sürede tükenen bu oyun, içinde merak uyandıran hikayeler anlatıyordu. Bu oyunda tempo giderek düşüyor ve karakterlerin önceki seride olduğu kadar etkileyici olmadığı öne çıkıyor. Oyunun ana hikayesi karanlık çağlarda geçiyor ve teknik olarak birkaç bölüm dışında gerçek dünyadan önemli izler taşıyor. AC3 ve 4’te renkler değişti ve geçmişe önem veren kurgusu ile senaryo boşlukları dolduruldu.

Özgür Can Kütük

Rio de janeiro şehrinde doğdu. Babası, ünlü ve nüfuzlu bir iş adamı. Kulüplere gidip iyi vakit geçirmekten hoşlanır. Oyun dünyasında devleşeceği günleri hayal etmektedir.

2 thoughts on “Assassin’s Creed Rogue Oyun İncelemesi

 • 1 Ekim 2015 at 11:06
  Permalink

  Güzel bir oyun herkeze şiddetle tavsiye edebilirim. Bu arada inceleme için teşekkürler.

  Reply
 • 23 Ekim 2015 at 02:43
  Permalink

  Minimum sistem özelliklerini de eklerseniz sevinirim 🙂

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir