Asura’s Wrath oyunu artık RPCS3’te 4K olarak oynanabiliyor

PlayStation 3 emülatörleri arasında belki de en iyisi olduğu söylenebilecek olan RPCS3’ü geliştiren ekip, Asura’s Wrath oyununu emülatör ile 4K çalıştırdığını gösteren yeni bir video yayınladı.

PC kullanıcıları RPCS3 emülatörü ile PS3 oyunlarını oynayabiliyor

CyberConnect2 tarafından Unreal Engine grafik motoru ile geliştirilen aksiyon oyunu Asura’s Wrath, bildiğiniz gibi 21 şubat 2012 yılında PS3 ve Xbox360 konsolları için piyasaya sürülmüştü. Ancak PC ‘ye hiç çıkmayan oyun, artık RPCS3 emülatörü ile PC üzerinde oynanabilir. Asura’s Wrath’da oyuncular, üçüncü şahıs oynanışı ile hızlı geçişler ve quick time event yöntemi ile etkileşimli sekanslar arasında geçiş yaparak oyunda ilerleyebiliyorlar.

RPCS3 emülatörü ile PC oyuncuları PlayStation 3 bünyesinde yer alıp PC için çıkmayan oyunları oynama şansına sahip oluyor.  RPCS3 emülatörü ile daha önce God of War, Uncharted, LittleBigPlanet, Grand Turismo gibi PS3 oyunları denenmişti. Aynı zamanda emülatör, düzenli aralıklarla güncellemeler yaparak performansı her seferinde bir üst seviyeye taşıyor.

Son olarak ekip, iyi bir CPU’ya sahip olanların  oyunu 30 FPS ile çalıştırabileceğini belirtti. Şu anda FPS kilidinin kırılma şansı yok gibi görünüyor. Ancak PC oyuncuları, Zelda: Breath of the Wild oyununu CEMU emülatöründe 60 FPS oynadıkları gibi diğer oyunları da yeni güncellemeler ile 60 FPS oynamayı umuyorlar.

Oyun için yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir