Batman Arkham Knight Oyun İncelemesi

Rocksteady Studios tarafından geliştirilen Batman oyunları Warner Brosve Interactive tarafından dağıtıldı. Serinin son oyunu olan Batman Arkham Knight oyununda Batman gücünün zirvesini herkese gösteriyor. Scarecrow, Gotham şehrine dönerek Batman’i ortadan kaldırmak için tüm düşman güçlerini birleştirecek ve Arkham oyunlarından tanıdığımız ekipman bu oyunda tekrar kullanımınıza sunulacak. Batman serisinin bu yeni oyununda Batarangların geliştirilmiş olduğu dikkat çekiyor ve bu sayede etraftan daha çok bilgi toplayabileceksiniz. Batman, kendisine gelen düşman saldırılarını aynı şekilde saldırı yaparak savuşturabilecek. Batman Arkham Knight ile birlikte Fear Takedown isminde yeni bir yetenek ile karşımıza çıkacak. Aynı zamanda saldırı yapacağınız zamanlarda yavaşlayarak sonraki düşmanı seçebileceksiniz. Bu yeni oyunda bulunan tehlikeli cisimleri kendi yararınız için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Batman düşmanlarının elinde bulunan silahları da alabiliyor ve düşmanlarını savurmak için kullanabiliyor. Düşmanınızın elinden alacağınız bir beysbol sopasını düşmanınızı savurmak için kullanabilirsiniz.

Oyundaki en önemli yeniliklerden birisi ise Batmobil’i kullanabilecek ve bunun tüm avantajlarından faydalanabileceksiniz. İstediğiniz zaman aracınızı kurşun geçirmez yapabilecek ve istediğiniz zaman siz havada uçarken arabanızın ayağınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sırada düşman araçlarını etkisiz hale getirmek için elinizde bulunacak güçleriniz de olacak. Batmobil ile geliştirilmeye açık olan bu özellik, oyun içinde açacağınız özellikler sayesinde kullandığınız aracı geliştirip daha da güçlü bir hale getirebileceksiniz. Onlarca düşmanınız olacak ve siz onları etkisiz hale getirmek için çok çaba sarfetmek zorunda kalacaksınız.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

One thought on “Batman Arkham Knight Oyun İncelemesi

  • 2 Aralık 2015 at 02:20
    Permalink

    çok kaliteli bir makale olmuş sitenizi hayranlıkla takip ediyorum , teşekkürler.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir