Bir Far Cry 5 oyuncusu Lost adasını oyunda yeniden yarattı

Far Cry 5‘de Lost adası yeniden yaratıldı. Lost 2004’ten 2010’a kadar ABC‘de yayınlanan ve 6 sezon ile 100’den fazla bölümü ile insanların uzun yıllar merakını cezbetmeyi başaran bir televizyon dizisiydi. Dizi bitmiş olsa da hala insanların konuştuğu bir yapım olan Lost, J.J. Abrams‘ın öykü anlatma ve bunu diziye yayma biçimi oldukça beğeni toplamıştı. Yayınlanan son bölümünün ardından bile  hayranlar böyle şeylerle Lost’u unutmadıklarını gösteriyorlar.

Far Cry 5’in içinde Lost’un adası yeniden yaratıldı

Far Cry 5’in pek çok özelliği arasında en etkileyici olanlarından biri haritaları yeniden şekillendirebilmek ve bir Lost hayranı bu özelliği Lost’un ikonik adasını yeniden oluşturmak için kullandı. PlayStation 4 sahipleri, hayran yapımı olan bu haritayı “Lost TV Serisi” adı altında indirebilir ayrıca 20 dakikalık bir video sayesinde bu haritanın oyunda nasıl yapıldığını, oyunda nasıl durduğunu da izleyebilirler. 

Un-Break-Able adındaki Youtube kanalında harita oluşturucu, harita oluşturma sürecini ayrıntılı olarak anlattı. Un-Break-Able, “Doğruluk konusunda bazı varsayımlar yapılmalıydı” diye açıkladı. Adada buluna o çok meşhur Hydra istasyonu için “Bu odaların çoğunu gördük, ancak komplekste nasıl örgütlendiklerini ve birbirine nasıl bağlandıklarını tam olarak belirlemek imkansızdı.” demesine rağmen oldukça ayrıntılı bir Lost haritasını oyuna entegre etmiş.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir