Bir Türk oyuncu Bilge Kağan’ın hayatını anlatan oyun geliştiriyor

Her ne kadar dünyada oyun geliştirme sektörü bir hayli ileride olsa da özellikle son zamanlarda ülkemizde de bu konuda ciddi adımlar atılıyor. Bildiğiniz gibi Ankara merkezli oyun yapım şirketi TaleWorlds Entertainment‘in geliştirdiği Mount and Blade serisi dünya genelinde bir hayli beğenilmişti. Şimdi o serinin sabırsızlıkla yeni oyununu bekliyor iken, bir Türk oyuncu arayı en iyi şekilde dolduracak bir Türk tarihini anlatan oyun yapımına başlamış. Otağ Game Studios adı altında geliştirilmeye başlanan ÖTÜKEN: Bozkurtların Ölümü oyunu, MS 683 ile 734 yılları arasında yaşamış ve Türk tarihi açısından önemli bir yeri olan Bilge Kağan‘ın hayatını anlatacak.

Bilge Kağan’ın hayatı oyun oluyor

Şu an için her ne kadar geliştirici olarak sadece Batuhan Kanbur ve seslendirmen olarak da Baha Yalnız olsa da oyun 2 aylık bir süreçte tanıtılacak hale gelmiş. Unity oyun motoru ile geliştirilen yapımın senaryosu ise ünlü yazar ve şair Hüseyin Nihal Atsız’ın çok sevilen romanı Bozkurtların Ölümü adlı romanından esinlenilmiş. Bundan 3 ay sonra demosu hazır olacak olan oyun toplamda iki bölümden oluşacak ve şayet bir aksilik çıkmazsa ilk bölümü bu senenin yaz sonuna kadar tamamlanmış olacak. Her ne kadar Batuhan da Baha da gerçek hayatlarında başka sektörde çalışıyor olsalar da geriye kalan boş zamanlarında böyle bir şey yapmaları gerçekten tebriği hak ediyor. Bakalım çizgisel senaryo üzerine kurulu şekilde geliştirilen ÖTÜKEN: Bozkurtların Ölümü nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir