Call of Duty Advanced Warfare Oyun İncelemesi

Call of Duty Advanced Warfare oyununda yıllardan beri kullanılan id Tech 3 ve modifiyeli bir sürüm yer alıyor. oyunda kullanılan motor, çok eski olsa bile iş görüyor ve eski olduğu farkedilmiyor. Bu yeni oyunda grafiklerde ise CoD’un üstüne biraz daha koyulmuş fakat harikalar beklemek yanlış olur. Oyundaki karşılaşacağınız yüz mimiklerini ve animasyonları çok beğeneceksiniz. Microsoft sürümünde tanıtılan yeni oyun çok daha iyi görünüyor. Oyunun motoru çok yaşlanmış olsa da bu oyuna bir dezavantaj katmıyor. Oyunun kurgusu beş yıldır aynı yerinde sayıyor gibi görünse de insanı sıkmıyor.

Oyun için geliştirilen motorun oyunu 10 yıl süre ile taşıyabileceği konuşuluyor. Aslında bunun asıl sebebi oyun geliştiricilerin oyun motorunu geliştirmeye gücü olmaması ve bu nedenle daha çok görsel grafiklerin geliştirilmeye çalışılmasıdır. İşin diğer teknik kısmı ise, ses grafiklerinin geliştirilmiş olmasıdır. Oyunun müziği ve sesleri herkes tarafından büyük bir beğeni toplamaya devam ediyor. Oyunun Titanfall konsepti ve dinamik oynayışı ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Oyun içinde geliştirilen teknolojiler aslında geleceğin savaş teknolojileri de diyebiliriz. Titanfall, çok uzun bir gelecekte meydana gelecek bir bilim kurgu oyunudur. Oyundaki karakterler çok sevildi ve insanların aklında kalması için karakterlere özel diyologlar yüklendi. Oyunda bağlanacağınız pek çok karakter bulunuyor ve oyundaki karakteri insanlara sevdirmek, benimsetmek için oyunun içine ünlü bir ismi yerleştiriyorlar.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir