Call of Duty serisi, Steam platformunu bir kenara mı bırakıyor?

Video oyun dünyasının en çok satan oyun ve FPS serisi olan Call of Duty için geliştiriciler şu anda dördüncü Black Ops oyunu üzerinden çalışıyor. Serinin yayıncısı olan ise Activision, yıllardır oyun serisini Steam üzerinden piyasaya sürüyor. Ancak ortaya atılan yeni bir iddia, Call of Duty: Black Ops 4‘ün, Battle.net üzerinden piyasaya sürüleceği yönünde. Destiny 2‘yi Battle.net üzerinden piyasaya süren dağıtımcı, muhtemelen yeni oyunu da kendi platformu üzerinden piyasaya sürecek.

Black Ops 4, Battle.net üzerinden yayınlanabilir

Call of Duty serisi, Steam platformunu bir kenara mı bırakıyor?

Hali hazırda Steam, her satılan oyun başından kendisine kar çıkardığı için, büyük dağıtımcıların ilgisini kaybetmişti. Bu sebepten dolayı Ubisoft ve EA Games‘ten sonra Activision da Steam’i terk edebilir. Diğer bir yandan ortaya çıkan bir başka görsel de, Battle.net kullanan PC oyuncularından geldi. Oyunculara Call of Duty: Black Ops 4‘ü ön sipariş olarak teklif Battle.net’ten çıkan bu görselin doğru olup olmadığı şimdilik belli değil.

Fakat sonuçları elimize aldığımızda, Activision‘ın kesinlikle Steam‘i bir kenara bırakıp kendi platformu olan Battle.net’i tercih edeceğini söylemek hiç güç değil.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir