Clash Royale Savaş Taktikleri

Bugünkü yazımızda Clash of Clans geliştiricileri tarafından piyasaya sürülmüş Clash Royale den bahsedeceğiz. Clash Royale strateji tabanlı bir kart oyunudur. Oyun rakipleriniz ile mücadeleye girip doğru kart seçimlerini yaparak oynanan seviye atlanabilen video oyunudur. Oyunun en önemli noktalarından biride savaş destenizi iyi kullanmanız ve az sonra anlatacağımız taktileri de kullanarak iyi mücadele edebilmenizdir. Oyunda savaş destesini belirlemek sizin elinizde olmadığı için şansa seçimlerle belli olmaktadır. Yani sizin yapacağınız elinize gelen kartları akıllı bir şekilde kullanmak olacaktır.

 

1) Dev Taktiği: Dev karakteri güçlü olmasından dolayı zor yenilebilen bir karttır. Bu yüzden sizler de Dev’i önden salıp arkasından hızlıca saldırıya geçebilecek kartları oyuna sokabilirsiniz. Böylece karşı rakibin savunmasını kolayca geçebilirsiniz.

Clash Royal Dev Taktiği

2) Kontra Atak Taktiği: Bu taktik riskli olmasına rağmen aslında kullanmaya değer bir yoldur. Bu strateji ile rakibinizin elinde iyi kartlar bulunsa bile onu hezimete uğratabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken rakibinizin hamlelerini iyi izleyip zamanı geldiğinde ani bir savunma ile rakibinizin saldırılarını bloke edip ardından iyi bir saldırı düzenleyerek rakibinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

clash royal kontra atak taktigi

3) Balon Taktiği: Bu taktik balon ile öfke kartının birlikte kullanılmasından doğan iyi bir stratejidir. Bu kart ile yüksek saldırı gücüne sahip olursunuz. (Öfke kartı olmadığı için göstermek adına iskelete koydum. Siz onu öfke kartı olarak düşünün.)

clash royal balon taktigi

4) Fıçı Taktiği: Goblin fıçısını ve Buz kartlarını kullanarak yaptığımız ataktır. Goblin fıçısını rakibin kulelerine gönderip daha sonrada kulelere buz atmak gerekmektedir.

clash royale fıçı taktiği

5) X-yayı Taktiği: Bu taktikte yapacağınız tek şey X-yayı’ nın saldırı gücünden yararlanarak daha sonra onu koruyacak savunma kartlarını seçip oyuna sürmek olacaktır

clash royale x-yay taktigi

6) Domuz Binici Taktiği: Domuz binicisi oyundaki en hızlı saldırı birimlerinden olduğu için doğru zamanda iyi kartlar ile destekleyerek rakibinizin kulesini yıkabilirsiniz.

clash royale Domuz-Binici-Taktiği

Clash Royale Savunma Taktikleri makalemizi okuyarak ayrıca savunma anlamında da yeni taktikler öğrenebilirsiniz.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir