Counter Strike Taktikleri ve Tüyolar

Conter – Strike Türkçede karşımıza Karşı taarruz anlamı ile çıkmaktadır. Oyunun kurucuları Minh Lee ve Jess Cliffe tarafından üretilmiş ve öncelikle Half-Life adlı oyunun yama biçiminde olup gelişim gösteremiş bunun üzerine Valve Corporation tarafından her türlü isim hakkı satın almıştır. Günümüzde geliştirilerek son haline gelen taktiksel ve zekanın üst seviyede kullanılmasını sağlayan bir FPS aksiyon oyunudur. Genellikle halk arasında CS ya da Counter olarak da anlandırılır.

Counter – Strike hakkında sizlere kısa ve öz olarak yazacağım taktik ve bilgileri paylaşacağım

Öncelikle Counter – Strikede herkes iyi bir oyuncu olmak ister ve bu iş hemen öyle ha dediğiniz anda olmuyor maalesef. Sabır ve bol pratik ile zamanla harika bir kullanıcı haline geliyorsunuz.

Oyunu birebir hissetmeniz için oradaki çatışma seslerini duymanız lazım . Bunun için kulaklıkla oynamanızı şiddetle tavsiye ediyorum ve sesi çok olmasada en azından biraz açın kendinizi oyuna vermeniz gerekmektedir.

Oyunda karşınıza bir anda düşman çıkabilir panik yaparsanız her şey biter. Counter Strike da panik olursanız oyunda sürekli ölür ve zevk almadan oyunu bırakabilirsiniz. Yakın mesafede öncelikli olarak bıçak kullanarak öldürmeyi tercih edin, eğer orta mesafedeyseniz düşmanı karşınıza alarak bir sağ bir sol yaparak ilerleyin ve düşmanı etkisiz hale getirin ve son bir bakış açısı kaldı uzun mesafede iseniz öncelikli olarak çömelin ve ateş etmeye başlayın. Çömelme hareketi headshot yeme riskinizi azaltır ve arkadaşlarınız tarafından dalga konusu olmaktan çıkarsınız hem de silahın sekmesini azaltacaktır.

Counter-Strike oynarken bilgisayarınızın kasmaması lazım çünkü bu çok sinir bozucu bir durumdur. Bilgisayarınızın arka planında çalışan gereksiz uygulamaları sonlandırın ve oyun oynama esnasında arka planda bir şeyler indirmeyin. Oyunda iyi bir gelişme istiyorsanız boot paketini indirin ve çatışmaya başlayın inanılmaz bir değişime uğrayacaksınız. Botlar ile yapacağınız maçlar sizi iyi bir oyuncu olma konusunda eğitecektir.

Oyunda paranızın bol olması sizi daha güçlü yapacaktır. Karşı taarruza geçerken öncelikli olarak el bombası ve flashbang alın ve kalabalık ortamlarda işinize yarayacağınızı göreceksiniz. Öncelikle flashbang atın ve can azaltın yada kiil yapın. Aman dikkat kendinizi öldürmeyin

Keskin nişancı olmayı istiyorsanız ama çok daha iyi bir keskin nişancı olmak istiyorsanız sürekli awp maplarında oyun oynayın.

Silah alımında bir anda karar veremiyorsanız auto-buy ile direk otomatik olarak paranız hangisine yetiyorsa en iyi silahı alır . Fakat auto buy harici şeyleri kendisi almamaktadır.

AK-47 kullanımında nişangahi öncelikle karşınızdaki düşmanın alt tarafından yani dizinden itibaren tutmaya başlayın ve yavaş yavaş kafaya doğru çıkacağını fark edeceksiniz böylece nasıl bir ölüm şekli olacağını göreceksiniz.

Counter Strike oyununda başlangıç aşamasında uygulayabileceğiniz bazı tüyolarımı yazdım . Siz oyun severler öncelikli olarak kendinizi geliştirin ve zamanla bunun üstesinden gelebileceğinizi unutmayın. Bu basit tüyoları başlangıç aşamasında olanlar için verdim. Diğer yazılarımızda daha detaylı işinize yarayacak Conter-Strike Taktikleri ile karşınızda olacağım. İyi oyunlar hepinize.

Doğukan Kütük

Maceraperest, Eğlenmeyi ve Gezmeyi sever. Sık sık yurtdışı turlarına katılmak en büyük hobileri arasındadır. Dünya turunu tamamlayacağı günü iple çekmektedir. Pc Oyunlarına karşı her zaman bir ilgisi olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir