Counter Strike’ın VR ile nasıl göründüğünü merak ettiniz mi?

Youtube yayıncısı Crowbcat, yılların eskitemediği, bir nesli büyüten ve kendini geliştirmeye devam eden efsane oyun Counter Strike’ın, VR sürümü ile neye benzediği konusunda oldukça güzel bir video paylaştı. Yayıncı, Counter Strike’ın videodaki VR bakış açısını sunabilmek için Pavlov ve H3VR kullandı.

Counter Strike VR sürümü olsaydı nasıl olurdu?

Counter Stirke VR deneyimi birazdan izleyeceğiniz videodan daha fazlasını içermiyor. Üstelik oyuncular Pavlov ve H3VR ile oynayabiliyorken, Counter Strike için henüz bir hayran yapımı VR modu ya da Remake’i bulunmuyor. Peki Counter Strike’ı VR ile oynayabilseydik nasıl olurdu? 

Öncelikle yayıncının paylaştığı videoya yakın olması koşuluyla yeni olasılıklar ortaya çıkacaktı. Mesela oyuncular silahı kavrama derecesine göre silah hassasiyetini değiştirebilirdi. Düşmandan gelen el bombalarını alıp tekrar atma şansına sahip olurdu. Aynı anda iki tarafla da çatışabilir ve efsane bıçak kapışmalarına tanık olunabilirdi. Umarız Valve gelecekte böyle bir projeyi gündemine alır ve VR ayrıcalığını Counter Strike gibi efsane bir oyun üzerinde yaşamamıza vesile olur. 

Crowbcat’in paylaştığı videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir