Dark Souls Remastered PS4 Pro’da hangi çözünürlükte çalışacak?

FromSoftware‘in sevilen oyunu Dark Souls Remastered, 25 Mayısta, Pc PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Karanlık ve zorlu oynanış dinamiği ile kendine sadık bir hayran kitlesi yaratan Dark Souls’un yenilenmiş sürümünün, Nintendo Switch çıkış tarihi ise önümüzdeki yaz aylarına ertelenmişti.

Dark Souls Remastered’ın çıkış tarihi, Switch için ertelendi

Dark Souls Remastered PS4’te 3200×1800 çözünürlükte çalışacak

Dark Souls Remastered’ın çıkışına az bir süre kala, oyunla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Ayın konusunu Dark Souls Remastered’a ayıran Edge adlı dergide paylaşılan bilgilere göre, oyunun PlayStation 4 Pro sürümünün, 3200×1800 çözünürlükte ve 60 fps sabit olarak çalışacağı belirtilmiş. Oyunun Xbox One X sürümünün ise, hangi çözünürlükte ve fps oranı ile çalışacağı henüz bilinmiyor.
Dark Souls Remastered’da HDR desteği olmayacak. Ancak oyunda, iyi bir doku filtresi bulunacak. Bandai Namco yapımcısı Atsuo Yoshimura; son donanımları kullanarak, orijinal oyunun yarattığı atmosferi ve oyun hissini yeniden yaratmanın tek hedefleri olduğunu belirtti. Oyunun HDR kullanmasına odaklanmak yerine, istedikleri şeyi gerçekleştirmek için oyunun kendi görsellerini geliştirmeyi tercih ettiklerini açıkladı.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir