Efsane kaleci Gianluigi Buffon, oyun dünyasına transfer oluyor

File bekçisi Gianluigi Buffon, World of Tanks’ta yer almaya hazırlanıyor. Bilmeyenler için özetleyecek olursak Gianluigi Buffon, yıllarca İtalya milli takımı ve Juventus takımı için file bekçiliği yapmış, artık efsane olarak adlandırılan İtalya doğumlu bir kaleci. Futbol kariyeri oldukça başarılı geçen Buffon, 17 yıl içerisinde Juventus için 500’den fazla maça çıktı. Geçtiğimiz ay, Juventus takımı çeyrek finalde mağlup olarak Şampiyonlar Ligi’ne veda etti.

Gianluigi Buffon tank şoförü oluyor

Dünya Kupası sonrasında futbolu bırakacağını belirten 40 yaşındaki Buffon, sevenlerine bir sürpriz yaparak oldukça farklı şekilde tekrar karşımıza çıktı. Tank savaşlarına milyonlarca oyuncuyu misafir eden World of Tanks ile anlaşma sağlayan ünlü file bekçisi, oyun içerisinde tank komutanı olmaya hazırlanıyor. Tabii ki bu anlaşma sadece Buffon’un oyunda yer almasından ibaret değil. Görülmemiş bir oto-yükleyici mekaniği olduğu öne sürülen 11 yeni Italyan tankı da oyna dahil olacak. Hafif zırhlı ve kompakt olarak nitelendirilen tanklar düşmanı daire içine alarak savunmasız hale getirebiliyor.

Yeni güncelleme ile tank komutanı olmaya hazırlanan Buffon’lu tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir