God of War’da Avengers: Infinity War’a gönderme mi var?

Son dönemde karşılaştığımız en iyi oyunlardan biri olan ve etkisinden daha uzun bir süre daha çıkamayacağımız God of War için yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Birçok oyuncu God of War‘ı bitirdikten sonra oyundaki ekstraların peşine düşmüş durumda. işte bu ekstralardan birisi de Avengers: Infinity War‘a yapılan gönderme ile dikkat çekiyor. Peki iki taraf arasındaki bu gönderme nedir?

Sonsuzluk taşları God of War’da ortaya çıktı

Infinity War hikayesinde bildiğiniz gibi Thanos, Sonsuzluk Taşları‘nı bir araya getirmeye çalışıyor ve bunu Infinity Gauntlet sayesinde yapıyor. İşte buna benzer bir işleyişe God of War oyununda da yer verilmiş. Oyunda Shattered Gauntlet of Ages isimli bir eşya bulunuyor ve bu eşyanın üzerine farklı büyüler (enchantment) ekleyerek yeni özellikler kazanabiliyorsunuz. Bu sisteme baktığımızda ise bizi yine Infinity War benzeri bir işleyiş bekliyor. Aşağıdan aradaki bu benzerliğe de göz atabilirsiniz.

– Andvari’s Soul (Soul Stone)
– Njord’s Temporal Stone (Time Stone)
– Eye of the Outer Realm (Space Stone)
– Ivaldi’s Corrupted Mind (Mind Stone)
– Asgard’s Shard of Existence (Reality Stone)
– Muspelheim Eye of Power (Power Stone)

God of War'da Avengers: Infinity War'a gönderme mi var?

Kratos, sakal ve bıyıksız nasıl gözükürdü?

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir