Hayvan hakları örgütü Peta Far Cry 5’ten oldukça rahatsız olmuş

Ubisoft’un sevilen aksiyon FPS oyunu Far Cry 5, hayvan severleri kızdırmışa benziyor. Ünlü hayvan hakları örgütü PETA resmi sitesinden yaptığı bir açıklama ile, oyunda bulunan balık tutma yan oyunundan rahatsız olduklarını dile getirdi. 

Balık tutma oyunu hayvan haklarına aykırı!

27 Mart 2018‘de oyun severler ile buluşan Far Cry 5‘te, bir dini tarikatın ele geçirdiği Hope şehrini, tarikattan temizlemek için yüzlerce tarikat mensubunu ortadan kaldırmamız gerekiyor. Ancak görünen o ki PETA daha çok hayvanlara yapılan kötü muameleden rahatsız olmuş durumda. Ubisoft’un sevilen açık dünya FPS oyunu Far Cry 5’te, açık dünyada pek çok yan etkinlik yapılabiliyor. Bunlardan biri de balık avlamak. İşte Peta’nın rahatsız olduğu durum da tam olarak bu. Peta’nın yaptığı açıklamaya göre, oyunda bulunan balık avı görevleri oldukça can sıkıcı. Balıkların, canlı ve bilinçli varlıklar olduğunu vurgulayan hayvan hakları örgütü, oyunda bulunan balık avcılığı görevinin balık avcılığını “yücelttiği” ve “sıradanlaştırdığı” belirtilmiş.  Oyunda yakalanan balıkların can çekişirken görünmesinin kabul edilemez bir durum olduğu belirtilmiş. Bildiğimiz gibi diğer Far Cry oyunlarında da bolca hayvan avlama etkinlikleri var. Bakalım Peta’dan bir “Far Cry eylemi” gelecek mi.

Far Cry 5’te bulunan Balık avlama görevinin nasıl göründüğüne aşağıdan göz atabilirsiniz

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir