Kingdom Come: Deliverance oyuncularının çoğu oyunu bitiremedi

Geride bıraktığımız Şubat ayında piyasaya sürülen Kingdom Come: Deliverance sahip olduğu RYO yapısı sayesinde oyuncular tarafından oldukça sevilmişti. FPS yakın dövüş dinamikleri sayesinde zor sayılabilecek bir oynanış sunan Kingdom Come: Deliverance, her ne kadar geniş bir oyun olsa da içerisinde bulundurduğu hatalar sebebi ile çoğu oyuncunun oyundan soğumasına da neden olmuştu. Aradan geçen 3 aydan sonra yapımı yaklaşık 35 milyon dolara mal olan oyunu PC platformunda oynayanların sayısı oldukça az. Hatta bazı verilere göre oyunu satın alan oyuncuların çoğu, oyunu dahi bitirememiş. GitHyp’ın açıkladığı verilerde oyuncuların yüzde 95’inin oyunu bıraktığı söyleniyor. Oyunun çıktığı vakit PC platformunda oyunu 66 bine yakın kişi oynarken, şu anda Kingdom Come: Deliverance’ın aktif oyuncu sayısı 3.600‘e kadar geriledi.

Kingdom Come: Deliverance’ın oyuncu sayısı yüzde 95 oranında düştü

Hala oyunda yer alan hataları düzeltmek için uğraşan geliştiriciler, görünüşe göre oyuna ekledikleri içerikleri oyunculara çok yavaş sunuyor. Oyuna saatlerinizi harcamanızı isteyen geliştiricileri bu konuda haklı bulabiliriz keza Kingdom Come: Deliverance bir RYO oyunu olduğundan tüketilmesi uzun sürüyor.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir