Metal Gear Solid V Ground Zeroes Oyun İncelemesi

Metal Gear Solid V Ground Zeroes oyununun hikayesine başlangıçta Metal Gear Solid Peace Walker’dan sonra 1975 yılında Big Boss, Chico’nun hayatta olduğunu öğrenir ve daha sonra Snake buna göre hareket etmeye başlar. Yaşanan olaylardan sonra Paz okyanusta sürüklenirken kurtarılır ve Chico ile birlikte bir Cheper grubu tarafından Camp Omega isimli bir bölgeye esir düşer. Sizin bu oyundaki asıl göreviniz ise, Big Boss olarak Chico ve Paz’ı kurtarmak olacak.

Oyunun içinde ara sahneler çok az yer alıyor ve Metal Gear Solid’ın PC oyunu çıkarmamış olması büyük eksiklikti. Yıllar sonra bilgisayar versiyonunun nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu olmuştu. Oyunun çıkışının ardından aldığı yorumlara göre üzerinde uğraşılmış ve harika optimize edilmiş bir oyun sunuluyor. İyi bir bilgisayarda oynadığınız taktirde tüm ayarların çok yüksek kalitede ve zevk verici olduğunu fark ediyorsunuz. Hele bir de Nvidia kartınız varsa oyundaki performanstan çok daha iyisini bulabilirsiniz. Metal Gear Solid V Ground Zeroes oyununda kontroller geliştirilerek diğer sürümlerinde olan tüm hatalar giderilmiş ve oyunun kontrol edilmesi kolay bir hal almış. Metal Gear Solid V Ground Zeroes oyununun PC sürümünde görsellik çok iyi kullanılmış ve uzak çizimler, netlik, detay seviyesi oldukça iyi tasarlanmış. Aynı zamanda Fox Engine’in sunmuş olduğu ışıklandırmalar ve kaplamalar dikkat çekiyor. Özellikle de 4K destekli bir monitörle oyunu oynadığınızda görüntü kalitesine inanamayacaksınız. Teknik anlamda da diğer oyunlara göre üstünlük kazanan Metal Gear Solid V Ground Zeroes oyununda oyunun oynayış süresini 8-12 saate çıkarabilirsiniz.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir