Monster Hunter World, satışları ile Capcom ekibini kurtardı

Capcom, 31 Mart’da sona ermiş olan 2017 mali yıl sonu sonuçlarını açıkladı ve görünen o ki Capcom geçtiğimiz yıl en çok Monster Hunter World‘den gelir elde etmiş. Açıklamaya göre, Monster Hunter World, Capcom tarihinin en yüksek kârlılık seviyesini elde etmiş şirket. Ayrıca, Monster Hunter World‘ün kargo gönderileri 31 Mart itibariyle 7,9 milyon seviyesinde olduğunu da paylaşılan yıl sonu sonuçlarından görürken, Capcom’un diğer oyunu Resident Evil 7 Biohazard satışları 5,1 milyon seviyesinde güncellendi. 

Monster Hunter World şimdiye kadar Capcom’a en çok kâr getiren oyun oldu

İlişkili basın bildirisi, şirketin yıl içindeki başarılarının bir dökümünü içeriyordu. Monster Hunter World, yayıncının finansal performansına yalnızca “önemli ölçüde katkıda bulunmadı”, aynı zamanda Capcom’un küresel operasyonlarını harekete geçiren uluslararası tanınırlığı da getirdi. 

Monster Hunter World şu an yalnızca konsollara çıktığı için ileride bu satış rakamlarının da artması bekleniyor. Üstelik yalnızca konsollarda satışı olan bir oyunun şu anda bu kadar yüksek satış rakamına sahip olması da şaşırtıcı. Ocak ayında konsollar için satışa çıkan oyun, içinde bulunduğumuz yılın sonunda bilgisayarlara da gelecek. 

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir