Outlast’in geliştiri ekibi, Outlast serisinden vazgeçtti

Son dönemde Outlast ile korku oyunları klasmanında milyonları kendine hayran etmeyi başaran Red Barrels ekibi, Reddit üzerinden yaptığı soru cevap etkinliğinde hayranların merak ettiği soruları cevaplandırdı. Yeni projelerinden bahseden geliştiriciler, bu sefer Outlast dışında başka bir oyun üzerinde çalıştıklarını açıkladılar. Son oyununa, ilk oyununda gördüğü ilgiyi toplayamayan geliştiriciler, yine de satışlardan memnun durumdalar. Özellikle YouTube ve Twitch yayıncıları sayesinde büyük kitlelere ulaşan Outlast, her ne kadar içerisinde pek yeni oynanış mekaniği barındırmasa da oyuncular tarafından oldukça sevilmişti.

Outlast’in geliştiricisi yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Red Barrels‘in üzerinde çalıştığı yeni oyunun ne olacağı şimdilik belli değil. Daha projenin çok başında olan geliştiriciler, sekizinci nesil konsol jenerasyonunun sonu gelmeden oyunu piyasaya süreceklerdir. Hikaye anlamında ikinci oyunda daha sürükleyici bir anlatım ile oyuncuların karşısına çıkan ekip, yeni oyunlarını da muhtemelen tamamen tek kişilik senaryolu bir yapım ile tekrar kendilerini gösterecekler.

Belki de oyun ile ilgili ilk detayları önümüzdeki E3 2018 fuarında kendilerinden görebiliriz. Şimdilik elimizden beklemek dışında başka bir şey gelmiyor.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir