Pokemon Go 75 Milyondan Fazla İndirildi

Son zamanların en çok ilgi gören oyunlarından biri olan Pokemon Go, tüm dünyada genelinde olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir ilgi görmüş durumda. Ellerinde telefon ile sokakta dolaşan ve Pokemon avlayan 7’den 70’e pek çok insanı görmek normal bir durum haline gelirken, pokemon go oyununa olan ilginin tüm dünya da aynı olması işi daha enteresan bir hale bürüyor.

Uygulama takip firması olan Sensor Tower, paylaştığı bir görsel ile dünya genelinde 50 milyon indirilme sayısına en kısa sürede ulaşan oyunları görmemizi sağladı. iOS ve Android cihazlar üzerinden toplam 50 milyon download rakamına 19 gün gibi bir sürede ulaşan Pokemon Go oyunu, şimdiden gerçek anlamda kırılması güç bir rekora imza atmış gibi görünüyor. Üstelik bu indirilme sayısının yalnızca resmi rakamlardan oluştuğunu da hatırlatalım. Yani bunun içinden illegal olarak indirilen apk dosyaları yer almamakta. Oyununun resmi olmayan Pokemon Go apk indirmeleri ile birlikte toplam da 75 milyon indirme sayısını aştığı tahmin edilmektedir.

pokemon go 50 million download

Doğukan Kütük

Maceraperest, Eğlenmeyi ve Gezmeyi sever. Sık sık yurtdışı turlarına katılmak en büyük hobileri arasındadır. Dünya turunu tamamlayacağı günü iple çekmektedir. Pc Oyunlarına karşı her zaman bir ilgisi olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir