Pokemon GO’da Pokemonlar Nasıl Evrim Geçirir?

Pokemon go gerçek dünya üzerinde oynanabilen ve arttırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak yayımlanan bir sanal gerçeklik oyunudur. Oyunda en önemli amaç güçlü pokemonlar bularak daha iyi seviye atlamak ve savaşlardan başarı ile çıkmaktır. Fakat iyi bir seviye düzeyine sahip olmayan kullanıcılar güçlü pokemonları bulsalar bile alamamaktadırlar. İşte bunun için ellerinde bulunan pokemonları geliştirerek oyundaki karşılığı ile evrim geçirterek güçlü pokemonlara dönüştürebilirler. Oyunda pokemonların güçleri Cp ile ifade edilmektedir. Bir pokemonun Cp’si ne kadar yüksek ise o kadar güçlü demektir. CP yükseltme hakkında detaylı bilgiye Pokemon Go CP Nasıl Yükseltilir makalemizden ulaşabilirsiniz. Oyunda bir pokemonun farklı güçlere sahip bir çok versiyonu bulunmaktadır. Yani bir Pyro 40 Cp’ye sahipken diğer bir Pyro da 80 Cp’ye sahip olabilmektedir. İkisinde de saldırı ve savunma tarafları aynı değildir birisinin saldırı tarafı ağır basarken diğerinin de savunma tarafı ön plana çıkmaktadır.

Sizler yine de her iki farklı seviyedeki aynı pokemonları yakalamak için çaba göstermelisiniz çünkü her yeni pokemon, pokemonlarınıza evrim geçirtmenize yardımcı olacak olan Candy hediye etmektedir. Oyunda pokemonlara Evrim geçirtmek mesela bir Flareon gücü 200 Cp şeklindeyken Pyro’dan evrimleştirilen bir Flareon gücü ise 400 Cp şeklindedir. Evrim geçirtmek için fazla pokemon yakalamaya önem vermelisiniz yakalayabildiğiniz kadar pokemon yakalayıp Candy puanlarınızı yükseltmelisiniz. Her pokemon yakalandığında +3 Candy verilmektedir. Bir pokemonun evrimleşme puanına bakarak yeterli Candy sayısına ulaştığınızda evrimleştirerek güçlü pokemonlar elde edebilirsiniz.

Alican Tut

New York Üniversitesi'nde sinema eğitimi almak için New York'a gitmeyi planlamıştı ama başvurusu hiç kabul edilmedi. Yeni macera arayışında dünyayı gezmekten zevk alır. Hevesli bir sinema izleyicisidir ve İlkokulda matematik hocasına aşık olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir