Pokemon Nasıl Yakalanır?

Merhaba arkadaşlar mobil oyun sektörüne hızlı bir giriş yapmış olan ve yeni bir oyun anlayışı geliştirmiş olan sanal gerçeklik oyuna Pokemon go da nasıl pokemon yakalanabileceğini anlatacağız. Oyunda pokemon yakalamak isteyeceğiniz zaman yürümeye başlıyorsunuz. Etrafta gezindiğinizde ekranınızda pokemonların belirdiğini göreceksiniz. Bir pokemon ekranınızda belirdiğinde hemen üstüne tıklayıp poketopunuzu fırlatıp karakteri alabilirsiniz. Fakat bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da pokemonun poketoptan çıkma riskidir. Bu riski en aza indirmek için poketopunuzu atmadan ekrana basılı tutarak sarı turuncu ve kırmızı çemberlerin belirmesini bekleyin. Bu çemberler en düşük pokemon gücünden en yükseğe doğru gitmektedir. Sizlerde çember en düşük seviyeye geldiğinde poketopunuzu fırlatıp pokemonu alabilir ve kaçma riskini de en aza indirebilirsiniz.

Oyunda Güçlü pokemonlar yakalamak istiyorsanız seviyenizin yüksek olması gerekmektedir ve bu pokemonlarda genellikle önemli binalar müzeler gibi yerlerde bulunmaktadır. Oyuna ilk başlandığında oyun sizlere bulbasaur charmander ve farklı bir pokemon vermektedir. Sizler ise bu pokemonlar dan daha güçlü olan Pikachu’yu yakalamak istiyorsunuz. İlk başta önünüze gelen tüm pokemonları görmezden gelmelisiniz yani pikachuyu bulmak için sürekli yürümelisiniz ve beklemelisiniz. Pikachu genel olarak yaklaşık 10 dakika sonra veya 1.5 kilometre yüründüğünde ekranınızda belirmektedir. Pikachu’yu gördüğünüz anda üzerine tıklayarak hemen pokemon topunuzu tam üstüne fırlatın ve artık oyuna daha güçlü bir pokemon ile başlayabilirsiniz. Zaten çoğu kişinin ilk başta pikachu’yu yakalama isteğinin sebebide budur. Hem oyuna daha güçlü başlamak hem de oyunda daha hızlı gelişebilmek ve seviye atlamaktır. Pokemon Go Güçlü Pokemon Nasıl Yakalanır? makalemize göz atarak güçlü pokemonları yakalama konusunda da fikir edinebilirsiniz.

Alican Tut

New York Üniversitesi'nde sinema eğitimi almak için New York'a gitmeyi planlamıştı ama başvurusu hiç kabul edilmedi. Yeni macera arayışında dünyayı gezmekten zevk alır. Hevesli bir sinema izleyicisidir ve İlkokulda matematik hocasına aşık olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir