PUBG için hile üreten kişiler, bu sefer polisin elinden kaçamadı

Geçtiğimiz sene Battle Royale türünde adeta patlama yaşayan PUBG, şu anda oyuncu sayısı bakımından Fortnite‘ın gerisinde kalsa da, hala büyük bir oyuncu kitlesine hitap etmeyi sürdürüyor. Oyunun oyuncu kitlesi oldukça büyük olunca, oyunda bulunan kötü huylu oyuncuların da sayısı oldukça fazlalaşıyor. Hileciler ile başı dertte olan PUBG, oyuncuları yasaklayarak oyunu temizlemeye çalışsa da, önemli olan bu hileleri üreten kişileri engellemek. Çin’de oldukça popüler olan PUBG’nin hileleri büyük çoğunlukla Çinli internet korsanları tarafından üretiliyor.

PUBG hilecileri, polis tarafından yakalandı

Bu yüzden de Çinli polisler, bu hilecileri engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu sefer ise Çin’de, PUBG adına hile üreten 15 kişi polis tarafından göz altına alındı. Toplamda 5.1 milyon dolar para cezasına çarptırılan hile üreticileri, eğer parayı ödeyemezler hapis cezasına çarptırılacaklar. Hilelerini para karşılığı satan internet korsanlarının ardından Çin polisi, ülkede hileci arayışını sürdürmeye devam ediyor.

Daha öncesinde Counter Strike adına hile üreten kişileri yakalayan polisler, rekabetçi video oyunların adını kötü tarafa çeken kişiler konusunda oldukça hassaslar.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir