PUBG, sunucu sorunları nedeniyle deathmatch modunu durdurdu

PlayerUnknown’s Battlegrounds, başlattığı 50 oyunculu deathmatch modunu 24 saat içerisinde durdurmak zorunda kaldı. Perşembe akşamı Miramar haritasının bir köşesinde on kişiden oluşan takımlarla 50 oyuncudan oluşan Desert Knights adlı zaman sınırlı deathmatch modunu başlatmıştı. Normalde hafta sonuna kadar sürmesi beklenen mod, yaşanan sıkıntılar nedeniyle Cuma öğleden sonra Bluehole tarafından devreden çıkarıldı.

Desert Knights modu PUBG oyuncularının sunucuya bağlanmasını engelledi

Desert Knights modu, oyuncuların PUBG sunucusuna bağlanmasını engelliyordu ve oyunun oynanmasında sıkıntı oluşturuyordu. Bu sebeple normalde oyuncuların hafta sonuna kadar deneyebilecekleri mod, 24 saat gibi kısa bir süre sonra mecburen durduruldu. Oyun ekibi modun sorunlara yol açtığını fark ettiklerinde durdurmaktan başka çare olmadığını belirtse de, bu açıklama deathmatch modunu uzun süredir bekleyen oyuncuları teselli etmemiş gibi görünüyor.

PUBG, yeni deathmatch modu üzerinde çalışalı çok uzun süre olmadı ve bu yüzden oluşan sorunların ilk deneme sebebiyle yaşandığını umalım. Desert Knights modu, muhtemelen yakın zamanda oyuna tekrar dönecek ve oyuncular modu oynamak için yeni bir şansa sahip olacak.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir