PUBG’nin değerli eşyalarına bu sefer kumar siteleri bulaştı

Battle Royale oyun modunun öncülerinden olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, milyonlarca oyuncuya hitap edebiliyoruz. Ancak oyunun büyümesinden sonra oyunun kostüm olarak kullanılan eşyaları da daha fazla değerlendi. Söylenilenlere göre PlayerUnknown’s Battlegrounds’un bu kostümleri, kumar sitelerine alet olmuş durumda. Buna karşılık olarak PUBG Corp. geliştiricileri bu eşyaların siteler üzerinden takas yapılmasını yasakladı.

PUBG kostümlerini artık kumar sitelerinde kullanmak imkansız olacak

Bilmeyenler için, bu eşyaları bedelsiz olarak herhangi bir kumar sitesinde verdiğinizde, kumar siteleri eşyanın değeri olarak size para veriyor ve sitede bahis tarzında oyunlar oynamanıza imkan tanıyor. Bu yüzden kostümlerin fiyatları olduğundan daha da yükselebiliyor. Hatta bazı oyuncular, bazı siteler bu kostümleri kara borsaya çevirmiş durumda. Kostümleri stoklayan kumar sitesi sahibi kişiler, kostümleri sıradan oyunculara daha pahalıya satabiliyor.

Benzer bir durum geçtiğimiz dönemlerde CS:GO‘nun da başına gelmişti. Kumar sitelerine bu yüzden savaş açan Valve, yüzlerce kumar sitesinin kapanmasına sebep olmuştu. Bakalım PUBG Corp. yetkilileri, aynı Valve’ın yaptığı gibi bu tarz kumar sitelerine dava açacak mı? Hep beraber göreceğiz.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir