Quake Champions’a gerçek oyuncuları taklit eden bot’lar geliyor

id Software önümüzdeki dönemde, Quake Champions‘a bot ekleyeceklerini duyurdu. Quake Champions, oyuncuları bu botlara karşı savaşabilecekler. Teknik yönetmen John Dean‘ın aktardığına göre, oyuna eklenecek botlar, gerçek insanların yaptığı her şeyi yapabilecekler. Yapay zeka botlar oyuncuların sıklıkla kullandığı trick jump ve strafe jump hareketlerini de yapabilecek.

id Software Quake Champions’a bot ekleyecek

Oyuna ilk olarak eklenecek botlar tüm silahları kullanabilecekler ancak, şampiyon yeteneklerini kullanamayacaklar. Daha sonra eklenecek botlar ise tüm silahların yanı sıra yetenekleri de kullanabilecekler. İlk etapta botlar,  tüm oyun modlarında olmayacak, deathmatch, team deahtmatch ve instagib modunda olacak. Daha sonraki dönemlerde botlar tüm oyun modlarında bulunacaklar. Oflline mod’da da botlar kullanılabilecek mi sorusuna ise Teknik Direktör John Dean, önümüzdeki dönemde pek çok yeni şey gelecek oyuna ancak, bu konu hakkında bir şey söylemek için henüz erken diyerek. Şimdilik offline modlarda bot olmayacağını açıklamış.

Pek çok multiplayer oyunun ve oyun modlarının atası niteliğindeki Quake Champions arena türü savaş oyunları seven oyuncuların vazgeçemediği bir oyun olmaya devam ediyor.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir