Red Dead Redemption 2’yi geliştirilme süresi kaç yıl sürdü?

Rockstar Games‘in yeni bomba oyunu Red Dead Redemption 2, 26 Ekim tarihinde sadece PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkacak. Oyun için büyük bir geliştirme ekibi kuran Rockstar Games‘ten Rob Nelson, yabancı basın ile yaptığı röportajda oyun için ne kadar çalıştıklarını açıkladı. Nelson, Red Dead Redemption 2’nin geliştirilme sürecinin 8 yıl sürdüğünü belirtti. Muhtemelen şu anda oyunu bitiren geliştirici ekip, test aşamasında bulunuyordur. 2010 yılında daha eski nesil konsollar piyasada bulunurken oyunu geliştirmeye başlayan Rockstar Games geliştiricilerinin oyunun içerisine neler eklediğini merak ediyoruz.

Red Dead Redemption 2’yi geliştirmek 8 yıl sürmüş

GTA 5 daha piyasada değilken oyunu geliştirmeye başlayan geliştiriciler, projenin muhteşeme olmasını istiyor. Red Dead Redemption 2 çıktığında eşsiz bir oyun ile karşılaşacağımız kesin ancak oyuncular bir o kadar da Red Dead Online için heyecanlı durumdalar. Bazı tahminlere göre bu geliştirilme sürecinin çoğu Red Dead Online‘ın alt yapısını kurmak için harcanmış. Sona geldiğimizde devasa bir açık dünya üzerine kurulu oyunun her bir detayını oynamak için sabırsızlanıyoruz.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir