Steam, resmi olarak Nintendo Switch Pro Controller’ı destekliyor

Valve, en son gelen Steam Client Beta ile Nintendo Switch Pro Controller için resmi olarak destek sağladığını duyurdu. Ekip, Steam Client Beta için gelen son güncelleme ile d-pad ve gyro kontrol cihazları için resmi desteğini ekleyerek durumu herkes için kolaylaştırıyor.

Nintendo Switch Pro Controller’ı global olarak aktif edin

Yeni gelen desteği aktifleştirmek istiyorsanız ilk olarak Steam beta programına dahil olmanız gerekiyor. Programın sol üst köşesindeki Steam’a tıklayın, ardından açılır pencere üzerinden sırasıyla Ayarlar ve Değiştir seçeneğini seçin. Daha sonra Steam Beta programına dahil olun, gerekirse programı yeniden başlatın ve olası güncellemeyi indirmeyi unutmayın. Son olarak Denetleyici Ayarları sayfasında Nintendo Switch Yapılandırma Desteği seçilerek destek global olarak aktif edilebiliyor. Bu ayarı aktif ettiğinizde, kontrol cihazının yapılandırma işlemini gerçekleştirebilir, paylaşabilir ve istediğiniz de PC’ye takıp kaydedebilirsiniz. Valve ekibi de gyro ile uyumu için kontrol cihazının manuel olarak ayarlanmasını tavsiye ediyor.

Ayrıca Denetleyici Ayarları sayfasında, Nintendo Düğme Yerleşimini Kullan seçeneği gibi genel bir seçenek de bulunuyor ve bu yüklü yapılandırmanın  A/B ve X/Y düğmelerini değiştiriyor.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir